BTC Eleştirmeni Korkutan Açıklamalar Yaptı

BTC Eleştirmeni Korkutan Açıklamalar Yaptı

2017 yılındaki boğa piyasasının ardından 2018’de Bitcoin büyük bir düşüş yaşadı ve 20.000 dolardan 3.200 dolara kadar geriledi. Bazı analistler bu seviyenin satın alma için çok iyi olduğunu öne sürdü. Zaten bu düşüşün ardından hemen 6 ay sonra Bitcoin boğaları kontrolü ele aldı ve fiyat 14.000 dolara kadar yükseldi. Bu hamlenin ardından pek çok analist artık Bitcoin’in (BTC) 3.000 dolar seviyesine gerilemeyeceğini iddia etti.

Ancak Euro Pacific Capital CEO’su ve Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff’e göre 3.200 dolarlık seviye en düşük seviye değil.

Bitcoin Ayı Piyasası

Schiff’in açıklamalarına göre şu an için 2018’den bu yana görülen en düşük seviye olan 3.200 dolar seviyesi bu ünvanını daha uzun süre taşıyamayacak. Çünkü Schiff yakın zamanda çok daha düşük seviyelerin görüleceğine inanıyor ve “Bitcoin ayı piyasasının daha çok yolu var.” ifadelerini kullanıyor.

Bitcoin’in şu anda bir ayı piyasasında olduğu piyasanın popüler analistlerinden Limitless tarafından da, “Açıklamama izin verin: BTC bir yıl içinde sürekli yüksek bir performans göstermedi, bu yüzden tanım gereği bu bir boğa piyasası değil. BTC, bir yıl boyunca art arda daha düşük ve daha yüksek seviyelere ulaştı. Bu nedenle tanım gereği, bu bir ayı piyasasıdır.” sözleriyle doğrulandı.

Altın Etkisi

Schiff her ne kadar Bitcoin’in çok daha düşük seviyeleri göreceğini ifade etse de altının da çok daha yüksek seviyeleri göreceğini dile getiriyor. Ancak bazı isimler altındaki artışın BTC üzerinde iyi bir etkisi olabileceğine inanıyor.

Bloomberg tecrübeli emtia analisti Mike McGlone Haziran ayında altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon hakkında yaptığı açıklamalarda, altınla Bitcoin arasındaki korelasyonun artmasının BTC için bir yükseliş katalizörü olabileceğini ifade etti. Ayrıca altının rekor kırarak 1.800 dolara çıktığı dönemde Bitcoin’inde artış ivmesi göstermesi bu düşünceleri doğrular nitelikteydi.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.