BTC Cüzdan Verileri Rekor Kırıyor: Ralli Mi Geliyor?

İlayda Peker

Glassnode tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin cüzdanları ile ilgili bazı göstergeler tüm zamanların en yüksek seviyelerini görürken Bitcoin mevduat rakamları da oldukça düşük seviyelere geriledi.

Bitcoin Cüzdanları

Glassnode verilerine göre 0.1 BTC’den daha fazla varlık bulunduran adres sayısı daha önceki rekor seviye olan 3.128.826 adedi geride bırakarak 3.129.868’e yükseldi. İçinde herhangi bir miktarda BTC bulunduran cüzdanların sayısı ise daha önce görülen rekor rakam olan 30.428.607’yi geçerek 30.435.872’ye ulaştı.

Veriler, yeni kullanıcıların ilk BTC’lerini almaya devam ettiğini ve diğer bireysel yatırımcıların mevcut BTC birikimlerini artırdığını gösteriyor. Dolayısıyla yatırımcılar önümüzdeki zamanlarda Bitcoin fiyatında bir artış bekliyor.

Ekonomik temellere bakıldığında da bu düşüncenin desteklendiğini görüyoruz. Özellikle Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan salgın sırasında ve sonrasında Amerika ve diğer ülkelerin sürekli para basma politikaları uygulamaları ve teşvik paketleri Bitcoin fiyatının önümüzdeki 1 ya da 2 yıl içinde büyük artışlar göreceğinin kanıtı olarak sunuluyor.

Bitcoin Mevduatları

Glassnode tarafından paylaşılan veriler, BTC‘deki mevduat sayısının 3 ayın en düşük seviyesine düştüğünü de belirtiyor. Aslında yatırımcılar Bitcoin birikimlerini artış bekledikleri için borsalarda saklamak yerine kendi kişisel cüzdanlarında saklamayı tercih ediyor. Çünkü herhangi bir işlem yapma eğiliminde olmadıkları için bir hack’lenme riski ile karşı karşıya kalmak istemiyorlar.

Bunun yanında merkezi borsaların uzun zamandır güvenlik yönünden eleştiriliyor olması da yatırımcıların böyle bir tavır sergilemesini sağlamış olabilir. John McAfee dahil bir.çok isim merkezi borsaları eleştiriyor ve kripto ekosistemine uygun olmadıklarını düşünüyor.

Öte yandan dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao da geçtiğimiz zamanlarda yaptığı bir açıklamada bazı yatırımcıların merkezi borsalara güvenmediğini bildikleri için Binance DEX’i başlattıklarını itiraf etmişti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

DeFi Protokollerini Gerçekten Kim Kullanıyor?

Sonraki Haber

Yine BTC, Yine Altın, Yine Peter Schiff!

İlgili Haberler