BTC Almak İsteyenlerin Sayısı, Satmak İsteyenlerin Sayısını Geçti

İlayda Peker

Koronavirüs salgını sebebiyle insanların evden çalışmaya başlaması ve genel itibariyle evlerinde vakit geçirmeye başlamaları ile kripto paraları araştırmak ve öğrenmek isteyen kişi sayısında da artışlar oldu. Çünkü insanlar günlük koşuşturmacalar sebebiyle vakit ayıramadıkları ve öğrenmek istedikleri şeylere daha çok vakit ayırmaya başladı. Bu durum ise Bitcoin konulu aramaların arama motorlarındaki sayısının artışı ile anlaşıldı.

BTC Aramaları %183 Arttı

Cointelegraph’ın haberine göre Çin merkezli arama motoru Baidu’daki “Bitcoin” aramalarında çok ciddi bir artış görüldü. Elde edilen veriler, BTC aramalarının son otuz gün içinde %183 arttığını ortaya koyuyor. Ayrıca mobil cihazlarda kripto para birimi hakkında bilgi arayanların sayısının da arttığı görülüyor. Bu artışın sebeplerinden biri de küresel ekonominin bir çöküşün içinde olması ve kripto paraların bu çöküşten kaçış yolu olma olasılığının bulunması olabilir.

Öte yandan Google her ne kadar şu anda Çin’de engelli olsa da genel itibariyle Baidu ile beraber Google’daki Bitcoin aramalarında da artışlar olduğu ifade ediliyor. Örneğin Amerika’da Google üzerinden yapılan Bitcoin aramaları 13 Mart’ta 30 günün en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Online Aramalar ve Bitcoin

Dünya nüfusunun büyük bir kısmının şimdi her zamankinden daha fazla vakti olduğundan, birçoğunun Bitcoin’e ilgi duyması şaşırtıcı değil. Ancak kripto para birimini satın almaya ilişkin arama sonuçlarının sayısı, BTC satmak isteyenlerden belirgin şekilde daha yüksek olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm dünyada insanlar evlerinde kalmaya yönlendirildiği ve bir kısmı da işlerini kaybettikleri için aslında bu durum alışılmadık bir tablo olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin yatırımcılarının günlük harcamaları karşılamak için varlıklarının en azından bir kısmını elden çıkarmaları gerekebilir. Ancak birçoğu daha fazla satın almak istiyor gibi görünüyor.

Öte yandan kripto piyasası, küresel ekonomi bir pandemi ile uğraşırken geleneksel piyasalar kadar volatil olabileceğini gösterdi. Ancak BTC’nin fiyatı iki hafta önce yaşanan çöküşün ardından istikrar kazandı ve yatırımcılar fiyat düşükken alım yapmak isteyebilir…


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Novogratz: “2020 Bitcoin’in Yılı Olmalı”

İlgili Haberler