BTC 9.000 Doların Üzerinde Tutunmayı Başarabilecek Mi?

İlayda Peker

Lider kripto para birimi Bitcoin dün çok iyi bir fiyat performansı sergilemiş ve fiyatını 9.500 dolar sınırına kadar taşımıştı. Sonrasında fiyat bir geri çekilme yaşadı ve BTC 8.500 dolar seviyesine kadar geriledi. 1 Gün içinde yaşanan bu volatil fiyat hareketleri bugün nispeten daha sakin ilerledi.

Bitcoin düşer mi yoksa çıkar mı sorularının arasında bugün BTC bir kez daha 9.000 doların üzerine çıkarak 9.050 dolar seviyelerini gördü. Ancak sonrasında yine geri çekilmeye başlayan fiyat 8.860 dolara kadar geriledi.

Peki bundan sonra ne olabilir?

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin’in dünkü fiyat hareketinin yanı sıra Mart ayında fiyatın 3.700 dolara kadar gerilemesinin ardından lider kripto para biriminin 9.500 dolara çıkmış olması yaklaşık olarak bi buçuk ay içinde %160 değer kazanmış olması anlamına geliyor. Dolayısıyla analistler tarafından bu durum Bitcoin’in güçlendiğinin bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Piyasanın önemli analistlerinden Michaël van de Poppe Cuma günkü yani geride bıraktığımız gün ile ilgili performansı değerlendirerek Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “Gerçekten, gerçekten etkilendim.” ifadelerini kullandı ve “Eğlenceli kısım, bu tablo sadece birkaç yıl sonra 2014 kadar küçük olacak.” diye ekledi.

Öte yandan Van de Poppe daha önce, azami 9.400 dolarlık bir direnç gördüğünü ve bir piyasa düşüşü sırasında destek sınırının 8.200 dolar olduğunu dile getirmişti. İlk önemli dirençle karşılaşıldığını ifade eden Van de Poppe, “Alan hala 8.400 dolardan sonra yapılandırılmış şekilde. 9.000-9.050 doların üzerine çıkıldıktan sonra potansiyel short pozisyonlar için 9.300 ve 9.400 doları hedefliyor.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: CointlegraphTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 1/05/2020

Sonraki Haber

Kripto Visa Platformu Swipe Samsung Pay İle Ortaklık Kurdu

İlgili Haberler