BTC 2015 Yılından Bu Yana Yüzde 3.300 Arttı

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) 2015 yılında 200 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Şu anda fiyatının yaklaşık olarak 6.900 dolar seviyelerinde olduğunu ifade edebiliriz. Yani rakamlara bakıldığında %3.300 gibi bir fiyat artışı sergilendiğini görüyoruz. Eğer 2015 yılında 1 Bitcoin alsaydınız şu anda %3.300 karda olacaktınız…

200 Dolara 1 BTC

Bu durum günümüz piyasa koşullarında 5 yılda elde edilebilecek gayet güzel bir kazanç gibi görünüyor. Dolayısıyla Bitcoin’i ilk benimseyenler ve inananların yaptıkları yatırımların neden oldukça karlı olduğunu yalnızca 5 yıla bakarak bile anlayabiliriz. Tabii ki 2015’ten önce de yatırım yapanlar ve fiyat 20.000 dolara çıktığında kar elde edenler de var. Onların çoğunluğu artık Winklevoss ikizleri gibi piyasanın ünlü ve zengin isimlerini oluşturuyor.

Piyasanın önemli isimlerinden yatırımcı ve analist olan  Michael Van de Poppe Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bahsi geçen konuya değindi ve bundan beş yıl sonra da Bitcoin’in değerinin çok daha yüksek olduğunu göreceğimizi ifade etti. Poppe ayrıca Bitcoin’in para sisteminde de çok daha önemli bir hal almış olacağını dile getirdi.

Öte yandan Poppe’un takipçilerinden biri, Bitcoin’in bundan iki yıl önce 19.000 dolar olduğunu hatırlattı ve hala yanlış zamanda girmesinin getirdiği kayıpları telafi etmeye beklediğini belirtti. Bu takipçinin sözleri farklı bir bakış açısı oluşturmuş olsa da Bitcoin’in son 10 yılın en iyi getirisini sağlayan varlık olması fikrini haksız çıkaramıyor.

Bunun yanında 2015 yılında piyasaya girenler şu anda çok iyi kazanmış olsa da yarılanmanın yaklaşması ile piyasadaki herkes fiyatların artmasını ve daha da yüksek karlar elde etmeyi bekliyor. Dolayısıyla analistler bu beklentilerini karşılayabilmek adına sürekli yeni tahminlerle piyasaya çıkıyor.

2025’te BTC Ne Kadar Olur?

Tabii ki kimsenin kristal küresi yok ve net bir fiyat verilemez. Ancak piyasanın önemli isimlerinin çeşitli tahminleri var. Örneğin, Mike Novogratz ve Max Keiser bu konuda oldukça iyimserler ve çok yüksek hedefleri var.

Ayrıca yarılanma sonrasında da tarihin tekerrür etmesi halinde 20.000 doların üzerinin görülmesine kesin gözüyle bakan analist ve yatırımcılar da var. Ancak kripto para piyasasının hala tahmin edilemez olduğunu unutmadan hamle yapmak muhtemelen en doğrusu olur…

Kaynak: BitcoinistTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Alibaba’nın Yan Kuruluşu Ant Financial Blockchain Platformunu Başlattı

Sonraki Haber

Ripple Koronavirüs İle Mücadelede Ön Saflarda Yer Alıyor

İlgili Haberler