BTC 1.000 Dolara Düşerse Madenciler Ayakta Kalabilir Mi?

İlayda Peker

Adaptif Capital ortağı ve bir Blockchain analiz uzmanı olan Willy Woo, kendi modeli olan “sağduyu tahmini”ne göre Bitcoin fiyatının 135 bin dolara kadar çıkabileceğine inanıyor. Ancak Woo yaptığı son araştırmada olur da fiyat 1.000 dolara gerilerse hangi Bitcoin madencilerinin faaliyetlerine devam edebileceğine dair veriler ortaya koyuyor.

En Güçlüsü Kim?

Keiser Report’un son bölümünde programın ev sahibi Max Kesier, Willy Woo’yu ağırladı. Woo program esnasında kesin bir görüş olmamakla beraber Bitcoin için gelecekteki fiyat tahmininin 135 bin dolar olduğunu dile getirdi. Bunun yanında Blockchain analisti ortaya çıkabilecek en kötü senaryo hakkında da yorumlar yaptı.

Woo konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda BTC’nin fiyatının 1.000 dolara kadar düşmesi durumunda “çalışmaya devam edebilecek en güçlü madenciyi ortaya çıkarmak için çeşitli testlere başlayacağını” ifade etti. Ayrıca bu noktada, ağın çok kırılgan olacağını ve saldırılara açık olacağını da ekledi. Woo açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Sadece birkaç madenciye düştüğümüzde ve yeterince hash rate yoksa, bir ulus devletin Bitcoin ağına saldırması çok ucuz hale gelir. Belli bir fiyat noktasında bu şey çok büyük bir rakibe karşı savunulamaz.

“Bitcoin Kazanan Olacak”

Her ne kadar en kötü senaryo üzerinde de dursalar Keiser da Woo da Bitcoin’in kazanan olacağına dair güçlü bir inanç besliyor. Bununla beraber Woo piyasanın gidişatıyla ilgili tahminlerinde Blockchain üzerindeki sermaye akışlarını kullandığını ifade ediyor.

Öte yandan aslında, Woo’nun yükseliş tweet’leri düzeltmenin bittiğine inandığını ve bir boğa piyasasında olduğumuzu gösteriyor.

Kaynak: Bitcoinist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dünya Borsaları Düşüyor, Altın ve Bitcoin Gücünü Koruyor!

Sonraki Haber

Hindistan Merkez Bankası, Yargıtay’ın Kararını Beğenmedi!

İlgili Haberler