BSTX Borsasına SEC’ten Blockchain ve Token Onayı Geldi!

İlayda Peker

Boston merkezli BOX borsasının yeni bir tesisi olan Boston Security Token Exchange (BSTX), blok zincir tabanlı bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet göstermek için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) düzenleyici onay aldı.

Önemli Gelişme

BSTX, BOX ve Overstock’un blok zinciri kolu tZERO tarafından ortaklaşa başlatıldı ve başlangıçta halka açık kayıtlı menkul kıymet token’ları başlatmak için onay istedi. Bununla birlikte ulusal bir menkul kıymetler borsası olarak faaliyet göstermek için SEC onayı, BSTX’in geleneksel pazarlarda daha hızlı ödemeler için blok zinciri teknolojisini kullanmasına izin veriyor.

SEC konuyla ilgili açıklamalarında, “Komisyon, BSTX borsasının mevcut teklifinin dijital token’ların alım satımını ve böyle bir teklifi veya blok zinciri teknolojisinin başka herhangi bir ek kullanımını içermediğini belirtiyor.” sözlerini kullanıyor.

SEC daha önce BSTX’in kripto odaklı hizmetler sunma iznini reddetmiş olsa da en son onay tesisin tescilli bir piyasa veri paylaşım kolu olan BSTX Market Data Blockchain kullanmasına izin veriyor.

Buna ek olarak, BSTX, yatırımcıların standart iki iş günü yerine aynı gün veya ertesi gün kapsamı ile daha hızlı işlem sürelerine sahip olmalarına yardımcı olmak için blockchain teknolojisini de kullanacak.

SEC’ten Onay Geldi

BSTX’in kural değişikliği tekliflerine dayalı düzenleyici onayın yanı sıra SEC, BSTX’in operasyonları doğrultusunda BOX için dört koşul koydu.

Bu dört koşul, hisse senedi işlemleri ile ilgili tüm ilgili ulusal piyasa sistemi planlarının birleştirilmesini, FINRA ile Düzenleyici Hizmetler Anlaşmasının sağlanmasını, BSTX tesisi için Piyasalar Arası Gözetim Grubu üyeliğini ve geçerli bir yönetişim yapısını içeriyor.

Yukarıdaki gelişmelere paralel olarak, SEC’in Gemini, Celsius Network ve Voyager Digital tarafından sunulan yüksek getirili kripto kredi ürünlerinden bazılarını da gözden geçirdiğini de hatırlatmakta fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Max Keiser’dan İddialı Açıklamalar: Tüm Altcoin’ler Scam Olabilir Mi?

Sonraki Haber

NBA Yıldızı LeBron James, Popüler Kripto Para Borsası İle El Sıkıştı

İlgili Haberler