Brezilya’nın En Büyük Kripto Para Borsası, Shiba Inu’yu (SHIB) Listeledi

Mert Bahçe

Latin Amerika lokasyonundaki kripto para yatırımcıları artık popüler meme coin Shiba Inu’yu bölgenin en büyük kripto para borsalarından birinde görüyor. Mercado Bitcoin, Shiba Inu’yu (SHIB) Latin Amerika’ya getirdiği duyurdu.

Dev Borsa, Shiba Inu’yu Listeliyor

Brezilya’nın en büyük kripto para borsası Mercado Bitcoin, Twitter’da 1 Aralık tarihinden itibaren Shiba Inu alım satım işlemlerini aktif edeceğini açıkladı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Shiba Inu’nun listelenme müjdesi verilirken popüler kripto paranın bu yıl %18.000’den fazla değer kazandığının vurgusu yapıldı. Shiba Inu haricinde Mercado Bitcoin bu hafta Cosmos (ATOM), Loopring (LRC) ve Polkadot’u (DOT) listeleyeceğini aktardı.

Mercado Bitcoin, 2TM’ye aittir ve Güney Amerika kıtasının en büyük kripto borsasıdır. Şirket, Temmuz ayında SoftBank liderliğindeki bir yatırım turunun ardından Kasım ayında 50.3 milyon dolarlık fon topladı.

Shiba Inu’nun Yükselişi

Dogecoin katili Shiba Inu, son aylarda önde gelen kripto para birimlerinden biri olarak ön plana çıkmayı başardı. En popüler ikinci meme coin olan Shiba Inu, yaklaşık 1 ay önce 0.0000884 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu ralli sırasında ise bir süreliğine piyasa değeri sıralamasında Dogecoin’i alt etmeyi başaran SHIB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla CMC verilerine göre on üçüncü sırada yer alıyor.

Genel piyasa trendi ve hype’ın metaverse evrenine kayması ile birlikte düşüş trendine giren SHIB, 0.000030 dolarlık fiyat bandına kadar geriledi. Ancak Kraken borsasının SHIB listelemesi, Shiba Inu metaverse projesinin açıklanması ve Mercado Bitcoin’in hamlesi popüler kripto paraya momentum kazandırdı. 2021 yılının en iyi performans gösteren varlıklarından biri olan Shiba Inu, bu yazının kaleme alındığı sırada 0.00004218 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Yükseliş Sinyalleri: Lider Yeniden Yönü Yukarı Çevirecek Mi?

Sonraki Haber

Square de İsim Değişikliğine Gitti: Şirket İsmi Artık Block!

İlgili Haberler