Bounce Token (BOT) Nedir ve Nasıl Alınır?

Bitcoin Haber

Bounce Token, Bounce Finance platformunun ve protokolünün yönetiminde kullanılan bir kripto para birimidir. İşlemler, yönetim hazinesi, ekip ve yatırımcılar, staking olmak üzere dört ana alanda kullanılır. Bounce Finance, açık finansın potansiyelini ortaya çıkarmak için rekabetçi bir değişim ortamı sağlamayı amaçlamaktadır.

BOT token, Bounce Finance protokolünün yerel kripto para birimidir. Toplam 220,000 BOT token’ın dört bölüme ayrılacağı belirtilmiştir: Günlük ödül dağıtımı için 100,000 BOT, yönetim hazinesi, satışlar ve ödüller için 91,500 BOT, başlangıçta tecrübeli yönetici davetleri için 12,000 BOT ve ekip için 16,500 BOT ayrılmıştır.

Toplam token miktarı 100,000 BOT’a ulaştığında, günlük ödül dağıtımının duracağı ve bu durumun enflasyonu önlemeyi amaçladığı ifade edilmiştir. Ayrıca, günlük ödül dağıtım mekanizması ve oranı, yönetim kurulu tarafından yönetişim oylaması ile ayarlanacaktır.

Takım ve yönetimin bir süre sonra geri çekileceği ve tüm kararların Bounce katılımcıları tarafından alınacağı belirtilmiştir. Bounce Token’ların (BOT), platforma profesyonel bireyleri çekmek için kullanılacağı da ifadeler arasındadır. Takım tokenları ve başlangıç yönetici tokenları, yönetim kurulu başlatılıncaya kadar kilitli kalacak ve her takım üyesine oy haklarını ve yönetişime katılımlarını temsil etmek üzere tahsis edilecektir.

Bounce’ta kullanıcılar havuzlar oluşturabilir ve bir havuz oluşturucu, takas etmek istedikleri token sayısı, takas için kabul edecekleri maksimum ETH miktarı, havuzun süresi ve sabit fiyatlı takas mı yoksa dinamik fiyatlı takas mı olacağı gibi çeşitli özellikleri belirleyebilir. Her havuzun sınırlı bir takas tahsisi vardır ve kullanıcılar takas fırsatlarını elde etmek için birbiriyle rekabet etmelidir.

Bounce Token (BOT), OKEx, Binance, Huobi Global, UniSwap, BKEX ve Coinone gibi kripto para borsalarından satın alınabilir. CoinMarketCap verilerine göre, yazı yazıldığı sırada Bounce Token (BOT) 316.02 dolar fiyatla işlem görüyor, piyasa değeri sıralamasında 526’ncı sırada yer alıyor ve 8,370,958 dolarlık bir işlem hacmi var. Şu anda dolaşımda 26,489 Bounce Token bulunurken, toplam arzın 100,000 BOT Token olduğu belirtilmektedir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Dünyasında Yeni Bir Dolandırıcılık Vakası: Rug Pull Faciası

Sonraki Haber

Binance ve SEC Davasında Önemli Gelişme: Uzman Raporları Onaylandı

İlgili Haberler