Borsalardaki Ether Dengesi Tüm Zamanların En Düşük Seviyesine Yaklaştı 

Bitcoin Haber

Borsalardaki Ether (ETH) sayısı, mevcut etherin stake edilmesiyle Temmuz 2016’dan bu yana görülmeyen düşük bir seviyeye ulaştı. 

Borsalardaki ETH Miktarı 

Glassnode’dan alınan veriler, Perşembe günü itibariyle tüm Etherlerin %14,85’inin merkezi borsaların sahip olduğu cüzdanlarda tutulduğunu gösteriyor. Piyasa, 2016 yazında eterin emekleme döneminde olmasından bu yana bu kadar düşük bir seviye görmemişti. 

Buna karşılık, 2021’deki boğa piyasası sırasında döviz dengesi %25-26 civarındaydı. Tipik olarak düşük döviz bakiyeleri, satın alınabilecek eter arzının sınırlı olduğu anlamına geldiği için bir yükseliş işaretidir, dolayısıyla fiyatlar üzerinde artış baskısı yaratır. 

Borsalardaki Ethereum (ETH) sayısı, staking’in mevcut eteri tüketmesiyle Temmuz 2016’dan bu yana görülmeyen düşük bir seviyeye ulaştı. 

Glassnode’dan alınan veriler, Perşembe günü itibariyle tüm Etherlerin %14,85’inin merkezi borsaların sahip olduğu cüzdanlarda tutulduğunu gösteriyor. Piyasa, 2016 yazında eterin emekleme döneminde olmasından bu yana bu kadar düşük bir seviye görmemişti. 

Buna karşılık, 2021’deki boğa piyasası sırasında döviz dengesi %25-26 civarındaydı. Tipik olarak düşük döviz bakiyeleri, satın alınabilecek eter arzının sınırlı olduğu anlamına geldiği için yükseliş işaretidir, dolayısıyla fiyatlar üzerinde artış baskısı yaratır. 

Son birkaç hafta içinde, staking’in artan popülaritesi piyasadan arzın çekilmesine yardımcı oldu. 

Ethereum ağına Shapella yükseltmesinin getirilmesi, büyük eter sahiplerinin varlıklarını likide etmek yerine pasif gelir elde etmeyi giderek daha fazla tercih etmeleri nedeniyle, yükseltmeden bu yana yatırılan 4,4 milyondan fazla ek coin ile eter stake etmede bir artışı tetikledi. 

ETH Yorumları 

Binfinex analistleri daha önce CoinDesk ile paylaştıkları görüşlerinde, “Özellikle deflasyonist güçlerin Ether fiyatını önemli ölçüde artırmasının beklendiği göz önünde bulundurulduğunda, bu eğilimin devam etmesi beklenmektedir” dedi. “Bu yükseltmeden önce, potansiyel paydaşlar, fonlarının kabul edilemeyecek kadar uzun bir süre boyunca kilitli kalmasına ilişkin endişeler nedeniyle eter tokenlerini stake etmekten caydırılmış olabilir.” 

Tüm bunlar, kripto ticaret hacimlerinin çift haneli rakamlara düşmesiyle birlikte yaşanıyor. 

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Nisan ayında üst üste ikinci ay spot işlem hacminde %48’lik bir düşüş yaşayarak 287 milyar $’a ulaştı – 2021’den bu yana en düşük ikinci – pazar payı da %46’ya düşerek makroekonomik belirsizlikler ve ABD bankalarının çöküşleri nedeniyle sektör genelinde %40’lık daha geniş bir düşüşü yansıttı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DigiToads (TOADS) ve Aave (AAVE) 10X Artış Yaşayabilir Mi? 

Sonraki Haber

DigiToads (TOADS) Presale’i ve Litecoin (LTC) ve Near Protocol (NEAR) Karşılaştırması 

İlgili Haberler