Bloomberg Stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) Beklentisini Açıkladı

Mert Bahçe

Bloomberg’in emtia stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında öngörülerini aktardı. Deneyimli analist, Bitcoin’in yakında risk varlığı kimliğini geride bırakacağına inanıyor.

Uzman İsmin Görüşleri

Bloomberg Intelligence’tan kıdemi emtia stratejisti Mike McGlone, geçtiğimiz gün Wolf Of All Streets podcast’inde küresel piyasaların yukarı yönlü anlatısı konusunda alarm verdi. Deneyimli isim, orta vadeli tahmininde gerçekleşecekleri aktardı.

ABD FED, hisse senetleri için sınırsız kazanımların sona ermesini neredeyse garanti edecek ve doğal olarak kripto paralar da zarar görecek. McGlona, “FED ile savaşma” anlatısını destekledi: “Uzun vadeli bir risk varlığı söz konusu olduğunda FED ile savaşıyorsunuz ve kriptolar şu anda en riskli varlıklar. Önemli olan şey ise Bitcoin’in kriptolar arasında en az riskli olmasıdır.”

FED enflasyonu dizginlemeye ve varlık alımlarını önemli ölçüde düşürmeye çalışırken yakın vadede riskli varlıklar adına olumlu bir çerçeve çizilemiyor. Bununla birlikte McGlone, Bitcoin’in doğal çekiciliğini de es geçmedi. Politika karışıklığı döneminden sonra Bitcoin’in daha iyi durumda olacağını düşünen McGlone, riskli bir varlıktan risksiz bir varlığa geçişin gerçekleceğini düşünüyor. İşte McGlone’nun öngörüleri: “Piyasalar sonunda geri çekildi ve borsa %10 ila %20’lik bir düzeltme gördük. Tüm korelasyonlar birdir ve genellikle bu şekilde çalışır. Bitcoin bu durumdan iyi bir şekilde çıkacaktır.”

BTC Fiyatı

Öte yandan BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, FED’in bilançosu hakkında bir blog yazısında para politikasının fiyattaki meteorik artışı kesinlikle etkilediğini düşünüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 41.900 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) ve Altcoin’lerde Son Durum: Belirsizlik Devam Ediyor

Sonraki Haber

En Büyük Üçüncü Kripto Balinası Bu Altcoin’leri Alıyor!

İlgili Haberler