Blockchain Education Network (BEN) Airdrop’ları Başladı!

Bitcoin Haber
Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

Blockchain Eğitim Ağı (BEN), dünyanın dört bir yanından akademik kurumlardaki öğrencilerin ve Blockchain kulüplerinin, onları Blockchain teknolojisiyle tanıştıran dijital varlıkları aldıkları bir eğitim kampanyası ve etkinliği ile ilgili olan yıllık airdrop’unun bir sonraki tekrarlanacağı tarihi duyurdu. Kampanya 1 Eylül’de başlıyor ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler 28 gün boyunca airdrop’a kaydolabilecek. Airdrop, 29 Eylül’de BEN yönetici ekibinin ev sahipliğinde küresel bir Zoom partisi sırasında yapılacak.

Kampüsler arasında uzaktan öğretime geçiş, airdrop’u özellikle önemli hale getirdi. Bunun yanında BEN, 2014’ten beri öğrencileri, profesörleri ve mezunları Blockchain teknolojisinin potansiyeli hakkında eğiten uluslararası bir topluluktur. Üyelere tartışma forumları ve buluşmalar, konferanslara ve hackathonlara ücretsiz özel erişim ve dört yılı aşkın eğitim içeriği sağlanıyor. Ağ, Rutgers Üniversitesi, MIT, Harvard, Stanford, Berkeley ve Michigan Üniversitesi’nden İstanbul Bilgi, HTE Bombay ve Tsinghua Üniversitesi’ne kadar uzanan Blockchain kulüplerini içeriyor.

Rutgers Business School Blockchain Merkezi başkanı Chris Buren konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Rutgers Business School Blockchain Hub ve Rutgers öğrencilerine dijital varlık alanı hakkında ilk elden bilgi edinmeleri için bir başka fırsat daha sunmaktan heyecan duyuyoruz. Bu deneyim, onları bu teknolojinin her türlü ticari işlemde gerekli olacağı bir geleceğe hazırlamaya yardımcı olacak. Bunu gerçekleştirmek için BEN ile çalışmaktan gurur duyuyoruz!” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında BEN Türkiye pazarlama koordinatörü Müge Sarıtaş ise yaptığı açıklamalarda, “BEN Türkiye, öğrencilerin dijital varlık alanını ve bu alanın neden gerekli olduğunu öğrenmelerine yardımcı olacak BEN Global Airdrop’a katılıyor. Bu airdrop’u Bahçeşehir, İstanbul, Sabancı, İstanbul Bilgi ve Kocaeli üniversitelerindeki mevcut 5 Blockchain kulübümüze vereceğiz. Bu fırsatla Türkiye’de henüz Blockchain kulübü olmayan üniversitelerden yeni öğrencilere ulaşmayı hedefliyoruz.” sözlerini kullandı.

Los Angeles CA’daki Reseda Charter Lisesi’nde BEN öğrenci elçisi olan Adit Gupta da konuyla ilgili açıklamalar yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“Blockchain eğitimini lise öğrencileri için daha erişilebilir hale getirmek, çeşitli endüstriler Blockchain’i benimsediğinden geride kalmayı önlemek için çok önemlidir. BEN’in en son airdrop’u, daha erişilebilir bir ortam aracılığıyla lise öğrencilerini bilgilendirmeyi hedefliyor.”

Öte yandan BEN her yıl, 2.350’den fazla öğrenciyi ve mezununu, eğitmek ve güçlendirmek için ortakların yardımıyla bir dizi program ve etkinliği koordine ediyor. BEN Global Airdrop, öğrencilerin dijital bir cüzdan sahibi olarak, belirli borsalarda ve diğer platformlarda bir hesap oluşturarak ve internet üzerinden para transferi yapmanın ne anlama geldiğini anlayarak Blockchain ile etkileşime girmesine olanak tanıyor. Bu yıl öğrencilere GDA Capital tarafından sağlanan Bitcoin (BTC) ve oyun endüstrisi için dijital varlıklarda yeni bir standardı temsil eden bir ERC20 olan GAME Credits (GAME) token’ları verilecek. BEN, akademik kurumların katılımını sağlamak isteyen diğer dijital varlık projelerini de teşvik ediyor.

Ayrıca bir Blockchain oyun ağı ve bu yılın ana destekçilerinden biri olan GAME Credits, 1.000 öğrenci için 5.000 ABD doları değerinde ERC20 token’ı tahsis etti. Bu, öğrencilerin en sevdikleri video oyunlarının dahili, Blockchain temelli para birimlerine sahip olmanın faydasını anlamalarına yardımcı olacak.

GAME Credits CEO’su Jason Cassidy airdrop ile ilgili olarak, “BEN, Blockchain eğitiminde ve güçlendirilmesinde uzun yıllardır liderdir. Ayrıca GAME Credits, geleceğe yatırım yapmanın ve yüksek öğrenim kurumları ile çalışmanın kültürümüzün büyük bir parçası olduğuna inanıyor. BEN’in yeni nesil yenilikçiler ve girişimciler yetiştirme fikrini ilerletmeye yardımcı olan BEN Global Airdrop’da yer almak oldukça mantıklı.” açıklamasını yaptı.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre BEN Global Airdrop, finansal teknolojiyi, Blockchain’i, dijital varlıkları ve diğer devrimsel teknoloji işlerini teşvik eden bir kurum olan GDA Şirketler Grubu ile ortaklaşa geliştirilen bir girişimdir.

BEN hakkında

Blockchain Eğitim Ağı (BEN), 2014 yılında kurulan ve Blockchain öğrencileri, kulüpleri, profesörleri ve mezunlarından oluşan küresel bir ağdır. BEN erişilebilir Blockchain eğitim kaynakları, ücretsiz ve indirimli konferans biletleri, iş ve staj fırsatlarının yanı sıra çevrimiçi ve çevrimdışı tüm üyeleri için bir topluluktur. BEN, 96’dan fazla ülkede 400 üniversitede programdan geçen 2.350’den fazla öğrenciye sahiptir. BEN’in ekibi ABD, Kanada, İtalya, Türkiye, Hindistan, Kolombiya, Avustralya, Dubai, Vietnam ve fazlasına yayılmıştır.

Daha fazla bilgi için www.blockchainedu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

GDA Capital hakkında

GDA Şirketler Grubu’nun sermaye piyasaları kolu olan GDA Capital (GDA), 50 yılı aşkın dijital varlık odaklı sermaye piyasaları, ticaret ve finansal teknoloji deneyimini bir araya getirerek 2019 yılında MLG Blockchain & Secure Digital Markets tarafından kuruldu. Ayrıca GDA devrimsel ve son teknoloji Blockchain projelerine uçtan uca çözümler sağlamak için bir özel sermaye ve GDA girişimler bölümüne sahiptir. GDA, kurumsal sermaye ile devrimsel teknoloji pazarları arasında köprü görevi görür ve 1 milyar doların üzerinde işlem gerçekleştirmiştir.

Daha fazla bilgi için: GDA Group

GAME Credits hakkında

GAME Credits (GAME), eSporlara ve NFT (dijitalleştirilebilir) ekonomisine odaklanan orijinal oyun içi para birimidir. Blockchain teknolojisinin gücüyle, oyuncular artık tüm oyun içi öğeler üzerinde tam sahiplik elde edebilirler ve bu sayede ikincil bir piyasada diğer oyunculara veya koleksiyonculara satış yapabilirler. GAME Credits, oyuncuların GAME’lerini en sevdikleri oyunlara aktarmalarını ve oynadıkları oyunlardan GAME Rewards ile ödüllendirilmelerine olanak tanıyarak oyun deneyimine yeni bir inovasyon düzeyi getiriyor.

Daha fazla bilgi için lütfen www.gamecredits.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Bitcoinhaber, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Bitcoinhaber, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’in Gidişatını Kasım Mı Belirleyecek?

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yeniden Bir Düşüş Eğilimi Başlayabilir

İlgili Haberler