Block, Üçüncü Çeyrek Kazanç Raporuyla Beklentileri Aştı

Bitcoin Haber

Twitter’ın eski CEO’su Jack Dorsey’nin Bitcoin odaklı fintech şirketi Block, 2 Kasım’da üçüncü çeyrek kazanç raporunu yayımladı. Rapor, şirketin beklentilerin üzerinde bir kar elde ettiğini gösterdi. Şirket, Cash App ve Square’daki güçlü gelir artışı sayesinde 2023’ün üçüncü çeyreğinde 5.62 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu.
Block, özellikle son dönemdeki fiyat artışı nedeniyle Bitcoin varlıklarından 44 milyon dolar kar elde etti. Dorsey, bir hissedar mektubunda, Square hakkındaki odak ve gelecek planlarını üçüncü çeyrek için anahtar finansal verilerle birlikte paylaştı.
Dorsey, pay tabanlı satışlardan kaynaklanan değer kaybını telafi etmek için şirketin 1 milyar dolarlık hisse geri alımına izin verdiğini duyurdu. Bu durum, yatırımcılar için güvenli bir ortam sağladı.
Block, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 1.9 milyar dolar brüt kar elde etti, bu 2022’nin üçüncü çeyreğine kıyasla %21’lik bir artış oldu. Ayrıca, mobil ödeme aracı Cash App, %27’lik bir brüt kar artışı görerek 984 milyon dolara ulaştı ve Square %15 artışla aynı dönemde 899 milyon dolar brüt kar elde etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Breakpoint’teki Web3 Platformları Somut Getiri Sunuyor

Sonraki Haber

NEO Coin: Çin’in Ethereum’u ve Nasıl Satın Alınır?

İlgili Haberler