Bitcoin Ödeme Kartı

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta Coindesk’e haber olan  ve Türkiye’de 270 perakende satış noktasında satışa sunulan bitcoin çeki Bitupcard‘ı inceledik.

İlk olarak bitupcard.com sitesinden hangi noktalarda bitupcard satış noktası bulunduğunu araştırdık. İstanbul’da büyük alışveriş merkezlerinde ya da Taksim meydanı gibi merkezi semtlerde bitupcard satış noktası henüz yok. Tüm adresler mahalle aralarındaki semt bakkalları ve internet kafeler gibi küçük işletmelere ait. Listeden en kolay şekilde ulaşabileceğimiz bir noktayı belirledik ve küçük bitcoin  alışverişimi yapmak üzere yola koyulduk.

Kadıköy-Kartal metrosundan Acıbadem durağında indikten sonra yaklaşık 500 metre yürüyerek Can Market‘e ulaştık.

Gerçekten de bakkal dükkanının bir köşesinde tuvalet kağıtlarının arkasında ATM benzeri bi makina varmış. Doğru yoldaydık..

bitcoin-atm
Bitcoin ATM’si

Bu bitcoin makinası, ister Bitcoin ATM’si deyin, ister kiosk deyin, sistemle anlaşması olan birçok yere para yatırmanızı sağlayan çok amaçlı bir cihaz. Cep telefonunuza konuşma dakikası da yükleyebiliyorsunuz, elektrik faturanızı da ödeyebiliyorsunuz. BitcoinHaber okuyucuları için tabii ki en ilginç yanı yatırdığınız nakit parayı bitcoin’e dönüştürebilmesi.

Sistem yatırdığınız parayı direkt olarak bitcoin cüzdanınıza göndermiyor. 50-100-250-500 TL karşılığı bitupcard çeklerinden birini satın aldığınızda size 20 haneli bir kod numarası üretip veriyor. Bu kod numarasını kendi bitcoin adresiniz ile birlikte bitupcard.com adresindeki bir forma giriyorsunuz. Günlük kurdan Türk liranız bitcoin’e çevriliyor ve paranız 4 iş saati içinde bitcoin adresinize gönderiliyor.

Bitupcard‘ın belirlediği bitcoin fiyatı Türkiye’de borsalardaki kurdan biraz yüksek. 

Yolunuz Kadıköy’e düşerse Can Market’ten günlük yumurtanın dışında taptaze bitcoin almayı ihmal etmeyin..Total
0
Shares
1 yorum
  1. Çok güzel olmuş emeğine sağlık. İleride bu video çok değerlenecek eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pamir Gelenbe Bitcoin Sunumu

Sonraki Haber

Bitcoin Hakkında Yapılan Akademik Çalışmalar ve Araştırmalar

İlgili Haberler