BitPay Üç Yeni Stablecoin’i Ekledi

İlayda Peker

Blockchain ödeme işlemcisi BitPay üç istikrarlı para birimi için destek ekledi: Circle’in USD token’ı (USDC), Gemini Dollar (GUSD) ve Paxos Standard Token (PAX).

BitPay’in Yeni Listelemeleri

The Block’un haberine göre Bu hamle sayesinde BitPay, Microsoft ve Avnet dahil olmak üzere 30.000’den fazla satıcının tüketicilerden gelen üç stablecoin cinsinden ödemeleri kabul edebilecek. Başka bir deyişle, BitPay’in cüzdan kullanıcıları ve ön ödemeli kart sahipleri, USDC, GUSD ve PAX’i desteklenen yerlerde harcayabilecek.

BitPay’in kurucusu ve CEO’su Stephen Pair konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “İşletmeler, pahalı ve karmaşık sınır ötesi banka havalesi yapılmasına gerek kalmadan uluslararası müşterilere ödeme yapma imkanı sunabilir. Dolayısıyla müşteriler hızlı, verimli ve fiyat hareketlili olmayan ve dolar kullanmadan stablecoin’leri kullanarak ödeme gönderebilir ve alabilir.” ifadelerini kullanıyor.

Bunun yanında Gemini’nin finansal operasyonlar genel müdürü Joshua Rawlins işletmelerin, “daha hızlı, daha ucuz ve sahtekarlığa karşı korumalı ödeme” uygulamasından yararlandıklarını tüketicilerin de “fiyat dalgalanmalarından endişe etmeden” kripto para birimini kullanma kolaylığından faydalandıklarını dile getirdi.

Desteklenen Diğer Kriptolar

BitPay ayrıca Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) ödemelerini de destekliyor. Bunun yanında şirket Ripple’ın geliştirici programı Xpring ile ortaklığının ardından XRP kripto para birimini platformuna entegre etmeye hazırlanıyor.

Öte yandan 2011 yılında kurulan BitPay, geçtiğimiz yıl küresel işletmelerden gelen ödemelerin 1 milyar doların üzerine çıktığını belirtti. Firma, Peter Thiel’in Kurucu Fonu, Nimble Ventures ve Virgin Group tarafından da destekleniyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kadınlar Bitcoin’e Erkeklerden Daha Çok Güveniyor

Sonraki Haber

Sosyal Medya: Merkezsizleşme Her Yerde 

İlgili Haberler