BitMEX, Tüm Bitcoin’lerin %0.18’ini Elinde Bulunduruyor

BitMEX, Tüm Bitcoin’lerin %0.18’ini Elinde Bulunduruyor

Ortaya çıkan verilere göre bugüne kadar günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan BitMEX, şu anda dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin (BTC) %0.18’ini elinde tutuyor.

26 Aralık tarihinde paylaştığı bir tweet’te New York merkezli kripto para saklama şirketi Casa’danın CTO’su James Lopp, BitMEX’in özel sigorta fonunun 2019’da %62 arttığını ifade etti.

BitMEX’in Bitcoin Hacmi

BitMEX Sigorta Fonu’nun günlük tarihsel kayıtlarına göre, fonun bakiyesi 1 Ocak 2019’da 20.776 BTC’den 26 Aralık’ta 33.449 BTC’ye ulaştı. Cointelegraph’ın haberine göre günümüz Bitcoin değeriyle de bu rakam yaklaşık olarak 239 milyon dolara denk geliyor. Dolayısıyla dünyanın en iyi Bitcoin borsası olarak görülen BitMEX şu ana kadar çıkarılan 18.1 milyon Bitcoin’in neredeyse %0.2’sine sahip.

BitMEX Sigorta Fonu

BitMEX Sigorta Fonu, kripto para borsası tarafından yatırımcıların aldığı pozisyonlarda otomatik kaldıraç işlemlerinde kullanılır ve tamamlanmamış emirlerde otomatik kaldıraç işlemi uygulanmadan önce riskleri hafifletmek için kullanılır.

Yapılan açıklamalara göre, fonun büyümesi kazanan yatırımcılara beklenen karlarını elde edebilecekleri ve aynı zamanda yatırımcılarda kaybetmenin aşağı yönlü sorumluluğunu sınırlandıracakları önemli bir güvence sağlıyor. Yani temel olarak BitMEX, yatırım kayıplarının yatırımcıların mevduatlarını aşması durumunda zararları karşılamak için özel sigorta fonunu kullanıyor.

Borsalar Bitcoin Biriktiriyor

BitMEX’in sahip olduğu Bitcoin miktarı artmaya devam ederken, büyük kripto borsası Binance dahil olmak üzere diğer büyük kripto borsalarında da benzer bir eğilim var. Ekim 2019 itibariyle tüm Bitcoin tedarikinin %7 kadarı sekiz kripto para borsasının cüzdanında tutuluyor.

Bunun yanında Blockchain veri sağlayıcısı Token Analyst’a göre, Poloniex, Kraken, Bitstamp, Bittrex, Bitfinex, BitMEX, Binance ve Huobi gibi büyük küresel kripto borsaları 2019’da kripto biriktirmeye devam etti ve Ekim ayının “en büyük HODLerleri” oldu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.