BitMEX Kurucusu Bitcoin Tahminini Güncelledi!

Fatih Uçar

Birkaç ay önce Haziran için fiyat tahmininde bulunmuştu. Zaman onu haklı çıkardı ve kripto paralar hızla düştü. Beklentisinden daha fazla bir düşüşü Terra çöküşü sebebiyle 1 ay önce yaşamıştık. Şimdi ise yeni tahminini paylaştı. Evet, BitMEX Kurucusu Arthur Hayes kripto paraların geleceğiyle ilgili konuşuyor. Peki gelecekte yatırımcıları neler bekliyor?

Bitcoin Tahmini

Eski BitMEX CEO’su Arthur Hayes, Federal Rezerv’in yeniden ekonomiye trilyonlarda dolar boşaltmak zorunda kalacağını bundan dolayı Bitcoin’in çok ciddi bir yükseliş yakalayacağını düşünüyor. Arthur Hayes, Japon yeni (JPY) ve Euro’nun (EUR) ABD doları karşısında nasıl performans gösterdiğini yakından izlediğini söylüyor. Hayes’e göre, ABD dolarının bu para birimlerine karşı sürekli gücü, Fed’i müdahale etmeye zorlayacak.

“İzlemelisiniz: JPY ve EUR. JPY > 150 ve veya EUR < 0.90 ise USD’yi zayıflatmak için bir ‘müdahale’ bekleyin. ‘Müdahale’, Fed’in para basması anlamına gelir. Para basmak, BTC fiyatının hızla artması anlamına gelecek”.

Kripto Paralar Yükselecek

Yeni bir blog yazısında Hayes, hem Japonya’nın hem de Avrupa Birliği’nin getiri eğrisi kontrolüne (YCC) nasıl dahil olduğunu vurgulayarak tezini açıklıyor. Hayes’e göre YCC, ülkenin itibari para birimini zayıflatmak amacıyla devlet tahvili satın almak ve getirileri azaltmak için para arzını genişletme eylemidir.

“Genellikle Japonya ve AB, gelişmiş dünyanın geri kalanına karşı zayıf bir yen veya euroya sahip olmaktan mutludur. Malları diğer ülkelere göre daha ucuz olduğu için ihracat endüstrilerinin pazar payı kazanmasını sağlıyor.”

Ancak Hayes, artan enflasyonun Japonya ve AB vatandaşlarının günlük harcamalarını karşılamasını zorlaştırdığı için durumun farklı olduğunu söylüyor.

“Pandemi sonrası yaşanan gıda ve enerji enflasyonu zayıf paraya sahip olanları olumsuz etkiliyor ve etkileyecek. Vatandaşların günlük ihtiyaçlarını karşıması daha da güçleşiyor. Bu birçok sorunu da beraberinde getiriyor.”

Hayes, Amerika ekonomik yaptırımlarla Rusya’yı yenmeye kararlıysa, ABD’nin doları JPY ve EUR karşısında zayıflatmanın bir yolunu bulması gerektiğini söylüyor.

Sonuç olarak ABD, kendisini ve müttefiklerini korumak için yeniden para basmaya başlamak zorunda. Bu senaryoda kripto paralara çok daha ciddi miktarda giriş olabilir. Riskli varlıklardaki baskı azalır ve kripto paralar hızla yükselişe geçer.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Balinaların Kapıştığı Altcoin! 32 Kripto Para Var!

Sonraki Haber

Bitcoin (BT)C) 22.000 Dolar Üzerinde: Yükseliş Kalıcı Mı?

İlgili Haberler