BitMart Saldırıya Uğradı: Huobi ve Shiba Inu Topluluğundan Önemli Destek!

İlayda Peker

BitMart borsası yaklaşık 200 milyon dolarlık bir hack saldırısına uğradı. Bu saldırının ortaya çıkmasının ardından Shiba Inu (SHIB) topluluğu ve kripto borsası Huobi Global, borsanın güvenliğini güçlendirmesine ve çalınan varlıkların hareketlerini takip etmesine yardımcı olacaklarını açıkladı.

BitMart Saldırısı

5 Aralık’ta kripto borsası BitMart, Ethereum (ETH) ve Binance Smart Chain (BSC) blok zincirleri üzerinde bulunan bir sıcak cüzdana yapılan saldırının kurbanı oldu. Sonuç olarak bilgisayar korsanları Ethernet ağı üzerinden yaklaşık 100 milyon dolar ve BSC blok zinciri üzerinden yaklaşık 96 milyon dolar olmak üzere 196 milyon doların üzerinde çalmayı başardılar.

Topluluktan Destek

BitMart CEO’su Sheldon Xia saldırıyı onayladıktan kısa bir süre sonra Huobi, BitMart’ın borsadaki varlık akışını izlemesine ve çalınan fonlarla ilgili eşleşmeleri raporlamasına yardımcı olacağını duyurdu.

Ayrıca saldırıyı takiben, Shiba Inu topluluğu da, topluluk tarafından oluşturulmuş merkezsiz bir borsa olan ShibaSwap için potansiyel güvenlik tehditlerini gözden geçirme konusundaki mevcut çabalarını gerekçe göstererek, saldırıya uğramış kripto borsasına yardımcı olacağını açıkladı.

Öte yandan Xia borsada durumdan etkilenen yatırımcıların kayıplarının kendi fonlarıyla karşılanacağını dile getirdi ve “Token borsaları gibi en makul çözümleri uygulamak için birden fazla proje ekibiyle de görüşüyoruz. Hiçbir kullanıcı varlığına zarar gelmeyecek” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak saldırı sonucunda bors tüm para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı. Xia, BitMart’ın en geç 7 Aralık’ta kadar hizmetlerini devam ettireceğini dile getirdi.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Blockcage, FinTech Dünyasında Devrim Yaratmayı Hedefliyor

Sonraki Haber

Balinalar Hangi Kripto Para Birimlerini Satın Alıyor?

İlgili Haberler