BitMart Exchange’de Listelenen Polker’den (PKR) Play-to-Earn Oyunu

İlayda Peker

Play-to-Earn NFT tabanlı Polker.Game‘in yerel token’ı PKR, popüler merkezi borsa BitMart’ta resmi olarak listelendi. Polker.game, son zamanlarda Amerikan R&B süperstarı ve plak yapımcısı Akon’un polker için resmi onayını verdiği, “oyunun devrim niteliğinde olduğunu” ve Polker’ın “alanda  kazanılacak en iyi oyun ve en iyi NFT oyunu olduğunu” belirtmesiyle ilgi odağı oldu. Akon’un videosunu buradan izleyebilirsiniz. BitMart listelenmesi ve Akon’un ünlü desteğiyle Polker, Play-to-Earn liginde önemli bir oyuncu olmak için mükemmel bir konumda olduğunu ifade ediyor.

Play-to-Earn Nedir?

Yeni bir kavram olmasa da, NFT oyunu AXIE Infinity’nin popülaritesi nedeniyle Play-to-Earn, trend olan bir terim haline geldi. Geçmişte, önceki Play-to-Earn  oyunları da başarı elde etti. Ancak son yıllarda blok zinciri alanındaki büyük gelişme sayesinde oyun deneyimi artık büyük ölçüde iyileştirildi.

Play-to-Earn oyunları temelde ücretsizdir  ve herkese açıktır. Platformu kullanarak oyuncular, her ikisi de gerçek dünya değerine sahip yerel platform token’ları veya NFT’ler kazanabilirler. Oyuncuların satılabilen veya takas edilebilen token’lar ve NFT’ler kazanmalarına izin vermek, çevrimiçi oyunlarda bir paradigma değişikliği yarattı.Polker, Play-to-Earn platformuyla bu duruma öncülük ediyor.

Neden Polker.Game?

Play-to-Earn blok zinciri oyunlarının benzeri görülmemiş bir hızla büyümesiyle Polker.game, benzersiz oyun yaklaşımıyla çevrimiçi oyun dünyasını değiştirmeye hazır. Polker’de kullanılan fişlerin hiçbir değeri olmadığı için oyun, gerçek dünya değerine sahip ödülleri korurken pokerin kumar yönünü ortadan kaldırıyor. Polker’in Play-to-Earn platformu kumar yerine rekabet ve beceri ile ilgilidir. Hala ilk günlerde olmasına rağmen, Polker NFT’ler OpenSea’de şimdiden 10.000 dolar (3.8ETH) karşılığında satıldı.

Polker’in Büyüme Potansiyeli

Yapılan açıklamalara göre Akon’un platformu desteklemesi ve Polker’ın Play-to-Earn platformunun yayında olmasıyla, Polker ve PKR çok büyük bir büyüme potansiyeline sahip. PKR’nin şu anda merkezi borsa BitMart’ta listeleniyor olması, bu potansiyeli büyük ölçüde artırıyor.

Polker’ın takip ettiği iş modeli, bu yazının yazıldığı sırada tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 19.4 milyar dolar olan AXIE INFINITY (AXS) modeline benzer. Polker (PKR) şu anda 40,2 milyon dolarlık tamamen seyreltilmiş bir piyasa değerine sahip. PKR, AXS ile aynı piyasa değerine ulaşacak olsaydı, mevcut değer 482 katın üzerine çıkacak. Basitçe söylemek gerekirse, Polker AXIE INFINITY ile aynı piyasa değerine ulaşacak olsaydı, bugün PKR’ye yapılan 1000 dolarlık bir yatırım 482.000doların üzerinde bir değere sahip olacak.

Çok daha makul bir beklenti olan kısa vadede AXS’nin piyasa değerinin yarısına ulaşmak bile, değerde %24.000’lik bir artışa izin verecektir. Özellikle Akon’un platformu desteklemesiyle herhangi bir yatırımcı için kaçırılmayacak kadar iyi bir yatırım getirisi  olduğu ifade ediliyor.

BitMart’ta Polker Listelenmesi

Polker (PKR), Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Tron arasında işlevsel bir köprüye sahip, geliştirilmekte olan bir Poligon köprüsüne izin veren çapraz zincirli bir token’dır. Şimdiye kadar PKR, yalnızca merkezi olmayan UniSwap ve PancakeSwap borsalarında alınıp satılabiliyordu. Artık popüler ve merkezi borsa BitMart‘ta listelenen Polker (PKR), yeni listelenen USDT-PKR çifti ile çok daha büyük bir yatırımcının kullanımına sunuldu.

BitMart’ın PKR’yi listelemesi ve Akon’un Polker tarafından sunulan Play-to-Earn platformunu duyurması ile bu platformun potansiyelinin büyük olduğu düşünülüyor.

Website | Twitter | Telegram | Telegram Announcements | Facebook | Medium

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Paralar Beklenen Artışı Gerçekleştiriyor: Bir Sonraki Hedef Neresi?

Sonraki Haber

Dev NBA Ekibi, Dogecoin ile Ödeme Yapanlara Ödül Dağıtıyor

İlgili Haberler