Bithumb’da Neler Oluyor: Üçüncü Polis Baskını

İlayda Peker

Yerel bir medya kuruluşunda yer alan bir habere göre, Güney Kore’nin en büyük kripto para borsası Bithumb, bu ay Seul Metropolitan Polisi tarafından üçüncü kez basıldı.

Üçüncü Baskın

Yapılan açıklamalarda 16 Eylül baskını sırasında polisin Bithumb Kore yöneticisi Kim Byung-Geon’a ait Bithumb Holdings’te bir dizi hisseye el koyduğu bildirildi. Bunun yanında bahsi geçen el koyma durumunun 14 Eylül’de Seul Merkez Bölge Mahkemesi tarafından onaylandığı ifade edildi.

Kim, başarısız bir şekilde de olsa Bithumb’ı almaya çalışıyordu ve bu süreçte dava açılmıştı. Daha önce çoğunluk hissedarı olan Başkan Lee Jung-Hoon’a ait önemli sayıda hisseye el konulması için başvuruda bulunmuştu.

Öte yandan borsaya yapılan en son polis baskını, 2 Eylül’deki ilk baskını ve 7 Eylül’de Bithumb‘ın yerel BXA token’ı etrafındaki büyük bir mali dolandırıcılık iddiası üzerine yapılan başka bir baskının ardından bu ay üçüncü oldu.

Yapılan polis baskınları sonucunda hiçbir zaman piyasaya sürülmemiş veya listelenmemiş olan token’ın tanıtımı yoluyla, Lee’nin 25 milyon dolarlık yatırımcı zararına neden olan bir dolandırıcılığa karıştığı bildirildi.

Bunlara ek olarak sektör kaynaklarına göre, Bithumb‘ın satış sorumlusu olan Samjong KPMG, bu ayın başlarında Bithumb Holdings’deki kendi hissesini satmayı planladığını belirten bir niyet mektubu (LOI) yayınladı. Ancak bu durumun, bu ayın başlarında yapılan baskınlar ve Kim ile Lee arasında devam eden yasal anlaşmazlık tarafından engellendiğine inanılıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP Yatırımcılarına Kötü Haber, Düşüşe Hazır Olun!

Sonraki Haber

Binance Anında UNI Token’ı Listeledi: Fiyat Birden Yükseldi!

İlgili Haberler