BitFlyer XRP Desteği Ekledi

BitFlyer XRP Desteği Ekledi

The Block’un haberine göre varlık yönetimi firması Bitwise tarafından “gerçek” işlem hacmine sahip olan on borsalardan biri olarak değerlendirilmiş olan Japonya merkezli BitFlyer kripto para borsası XRP işlemleri desteği eklediğini açıkladı.

2 Yıl Sonra İlk Listeleme

Bugün yapılan resmi açıklamalara göre BitFlyer, yaklaşık olarak 2 yıl sonra platformuna ilk defa bir kripto para desteği ekliyor. Bunun yanında borsanın yaptığı açıklamalara göre, Japonya Dijital Para Birimi Borsası Birliği’nden elde edilen en son veriler XRP’nin, işlem hacmi açısından Bitcoin‘den (BTC) sonra Japonya’daki en büyük ikinci kripto para birimi olduğunu gösteriyor.

Öte yandan Japonya’daki BitFlyer kullanıcıları artık borsanın hem web platformu hem de mobil cüzdan uygulamaları aracılığıyla XRP ile ilgili işlemleri gerçekleştirebiliyor. Ancak XRP işlemlerini Avrupa ve Amerika’daki kullanıcıların gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceği henüz belirtilmiyor.

BitFlyer’ın Listelemeleri

Eylül ayında BitFlyer Europe, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), Lisk (LSK) ve Monacoin (MONA) için işlem desteği sağlarken, BitFlyer Amerika, BCH, ETC ve LTC için destek eklediğini açıklamıştı.

Atılan bu adımların ardından BitFlyer yaptığı açıklamalarda, “Bu para birimleri daha önce yalnızca Japon müşterilerimiz için mevcuttu, bu yüzden tekliflerimizi bölgeler arasında birleştiriyoruz ve dünyanın her yerindeki yatırımcılar için küresel bir platform oluşturuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

BitFlyer Avrupa Eş Yöneticisi Andy Bryant ise yaptığı açıklamalarda, “Yeni altcoin’ler ekleyerek bitFlyer’ın Alım/Satım opsiyonlarını ciddi anlamda genişletiyoruz ve müşterilerimize dünyadaki en büyük ve en heyecan verici altcoin’lerden bazılarına erişim hakkı veriyoruz.” sözlerine yer vermişti…

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.