Bitfinex’in Yeni Sosyal Ağının Avantajları

İlayda Peker

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Bitfinex, yeni bir alana adım atarak bir sosyal medya platformunu kullanıcısıyla buluşturdu.

Bitfinex Pulse

Cointelegraph’ın haberine göre borsanın Bitfinex Pulse adı verilen sosyal ağında, müşteriler hızlı işlem ve yatırım dünyasına girebilir, kavramlar ve piyasalarla ilgili diğer faaliyetler üzerinde işbirliği yapabilirler. Bunun yanında yeni platform, kullanıcılarına diğer Bitfinex kullanıcılarıyla iletişim kurarak kripto işlemleri gerçekleştirmelerine de imkan tanıyor.

Öte yandan Bitifinex Pulse, kripto paraların sosyal yatırım yönü ile ilgili ilk sosyal medya platformu değil. EToro gibi benzer platformlar kullanıcılarına; yatırımcı profilleri, haberleşme imkanı, istatistikler ve kopya işlemler gibi imkanlar sunuyor.

Ancak Bir Bitfinex temsilcisi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “En başından beri genel bir bireysel piyasayı hedefleyen sosyal yatırım ağı olan eToro’nun aksine Bitfinex Pulse, özellikle borsa kullanıcılarının ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır.” ifadelerini kullandı. Temsilci bu hedef doğrultusunda yüksek kaliteli bir platform oluşturduklarını dile getirdi.

Bunların yanında yetkili Bitfinex Pulse’ın kopya işlemleri desteklemeyeceğini de doğruladı.

Yatırımcı Toplama Alanı

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino yeni platform ile ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitfinex’in sosyal medya ürününün topluluk genişledikçe üye çeşitliliği sağlayacağını ifade ediyor ve şu sözleri ekliyor:

Kullanıcılarımızın yatırımcılar için profesyonel bir içerik dağıtım platformu talebine yanıt olarak Bitfinex Pulse’ı kullanıma sunduk.

Bunların yanında doğrulanmış katılımcılar platformda açıkça paylaşım yapabilecek ve diğer kullanıcılarla özel paylaşımlar aracılığıyla iletişim kurabilecek. Doğrulanmamış kullanıcılar ise yalnızca özel gönderilere erişebilecek.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ripple Yorumları: XRP/USD Teknik Analizi 27/04/2020

Sonraki Haber

Analist: BTC Çok Önemli Bir Teknik Başarı Elde Etti

İlgili Haberler