Bitfinex Staking Hizmetini Duyurdu

İlayda Peker

Kripto para borsası Bitfinex,  red-hot staking hizmeti sunacağını kullanıcılarına duyurdu. Salı günü ortaya çıkan haberleri açıklayan Bitfinex, kullanıcıların borsada proof-of-stake token’larını yatırıp yine borsada  tutarak yıllık %10 ödül kazanabileceğini ifade etti.

Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino The Block’a yaptığı açıklamada, “EOS, V.Systems ve Cosmos (ATOM) token’larını açılışta, Tezos’u (XTZ) Mayıs ayında ve ardından önümüzdeki aylarda farklı token’ları desteklemeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni Staking Paltformu

Tanıtım esnasında neden başlangıçta bu üç token’ının tercih ediliği sorulduğunda CTO, Bitfinex’in kilit EOS blok üreticilerinden biri olduğunu ve gerçekten aktif bir EOS pazarına sahip olduğunu; Cosmos ve V.Systems’in ise “en popüler staking özellikli Blockchain’lerden ikisi olduğunu” dile getirdi.

Öte yandan CTO konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, Bitfinex‘in staking alanına girmesinin müşteri talebinin bir sonucu olduğunu ifade etti.Söz konusu hizmetin bireysel ve kurumsal dahil tüm müşteriler için kullanılabilir olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca duyuruya göre müşterilerin proof-of-stake token’ları Bitfinex’in şirket içi saklama çözümünde tutulacak.

Bunların yanında Ardoino’ya göre staking ödül oranlarının her üç token için de aynı olacağını belirtmekte fayda var. Yani yılda %10 sabit olacak. Ancak Bitfinex’in hizmet için hangi ücretleri talep ettiği belirsizliğini koruyor.

Diğer Borsalar

Bitfinex; Coinbase, Binance ve Kraken dahil olmak üzere staking hizmeti sunan borsalar arasına katılmış oluyor.

Öte yandan Coinbase ve Kraken şu anda sadece Tezos’u staking hizmeit için destekliyor. Bununla beraber Tezos staking platformlarında en çok tercih edilen kripto para olmaya devam ediyor. Binance ise Tezos, EOS ve ATOM dahil 15’ten fazla token’ı destekliyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Günümüzdeki Krizden Tek Çıkış Yolu Bitcoin!”

Sonraki Haber

Bitcoin Cash’in Göz Kamaştıran Artışı Nereye Kadar Devam Edecek?

İlgili Haberler