Bitfinex, Lightning Network’ü Desteklemeye Başlıyor

Bitfinex, Lightning Network’ü Desteklemeye Başlıyor

Kripto para birimi borsası Bitfinex, kullanıcı ödemelerini ve harcama alışkanlıklarını tamamen değiştireceğini iddia ettiği iki büyük güncellemenin ilki ile ilgili detayları açıkladı.

Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoin 2 Aralık’ta yaptığı bir Twitter paylaşımı ile Salı günü yani bugün itibariyle Lightning Network (LN) üzerindeki Bitcoin (BTC) işlemlerini destekleyeceklerini doğruladı.

Bu önemli gelişmeyi borsa, kullanıcılarına gönderdiği e-postalar aracılığı ile de duyurdu.

Ücretsiz ve Anında Ödemeler

Yapılan açıklamalara göre bu yeni sistem sayesinde kullanıcılar anlık işlemlerden yararlanacak ve Lightning Network ile para göndermek için neredeyse sıfır ücret ödeyecek. Bu açıklama geçtiğimiz ay platform üzerinden açıklanan ve çok önemli olduğu iddia edilen gelişmelerden ilki olarak lanse ediliyor.

Platform yaptığı açıklamalarda, “Bu özellik işlemeye başladıktan sonra kripto işlemleri bir daha asla aynı olmayacak” ifadelerini kullandı.

Bunun yanında Bitfinex’in bahsettiği ikinci gelişme ile ilgili herhangi bir detay şimdilik bilinmiyor. Ancak platformun ödeme işlemlerine odaklandığı görülüyor. Bitfinex konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Bu özellik kullanıma sunulduğunda, kriptoyu harcama şekliniz sonsuza kadar değişecek” sözlerini kullandı.

Lightning Network

Lightning Network, 2018’in başından beri Bitcoin ana ağında işlevsel olarak yer alıyor. Bitcoin ağ kapasitesini geliştirmek için tasarlanan araç, Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi birçok önemli isimden çok ciddi destek görüyor.

Öte yandan Bitfinex’in kararını yorumlayan Ardoino, Bitcoin ölçeklendirme konusundaki tercihleri hakkında şu ifadeleri kullandı:

LN ve LN varlıkları yalnızca en iyi P2P mikro ödemeleri çözümü değil, B2B için etkileyici bir ödeme katmanıdır.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.