Bitfinex, “Akredite” Yatırımcılar İçin İlk Kez Kripto Hedge Fonunu Listeledi

İlayda Peker

Ortaya çıkan son açıklamalara göre kripto para borsası Bitfinex, ilk kripto para hedge fonunu listeledi. Bu haberi Pazartesi günü açıklayan Bitfinex, 280 milyon dolarlık hedge fonu Fulgur Alpha‘ya yalnızca kurumsal yatırımcılar tarafından erişilebileceğini dile getirdi.

Bunun yanında Bitfinex CTO’su Paolo Ardoin, The Block’a yaptığı açıklamalarda “Fonun minimum yatırım büyüklüğü akredite yatırımcılar için 10 milyon dolar.” ifadelerini kullandı.

Fulgur Alpha

Fulgur Alpha, Bahamalar merkezli bir mutlak getiri kripto hedge fonu olarak karşımıza çıkıyor. Mutlak getiri fonları genellikle piyasa koşullarına bakılmaksızın istikrarlı bir getiri sağlayacak şekilde tasarlanan ve muhafazakar yatırımcılar için en uygun seçenekler olarak görülen fonlar olarak nitelendiriliyor.

Ardoino konuyla ilgili açıklamalarına şu ifadeleri kullanıyor:

Bu çerçeve, geleneksel finansal riskten korunma fonlarına aşina olan bir modeli çoğaltmaktadır: Güvenli bir işlem alanı (Bitfinex), bir kripto gözetim çözümü (Delchain) ve bir fon yöneticisi (Deltec Fon Hizmetleri).

Amerika’dan Ulaşım Yok

Bitfinex aslında fon için işlem altyapısı sağlıyor. Ardoino açıklamalarında, “Bitfinex’in şu anda profesyonel yatırımcılardan kripto hedge fonlarına kadar çok sayıda büyük hesabı olmasına rağmen, bu boyutların bir fonu ilk kez geçici bir çerçeveye dahil edildi.” ifadelerini kullandı

Öte yandan Delchain operasyonları yürütme başkanı Bruno Macchialli, fonun “benzersiz bir teklif” olduğunu ve “gerekli likidite ve gözetim çözümlerinden yararlanarak kurumsal kripto yatırımları için bir plan” temsil ettiğini dile getirdi.

Ardoino, fonun şu anda ABD ve Bahamalar sakinlerinin yanı sıra İran ve Kuzey Kore gibi diğer sınırlı yargı bölgelerinde mevcut olmadığını da yaptığı açıklamalara ekledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kötü Piyasa Stablecoin’lere Yaradı!

Sonraki Haber
Arweave Projesi Nedir

Arweave Coin Nedir?

İlgili Haberler