Bitfinex 46 İşlem Çiftini Delist Ediyor

İlayda Peker

Bitfinex, bir dizi altcoin tarafından sergilenen düşük likidite nedeniyle 6 Mart’tan itibaren platformdan toplam 46 kripto para birimi alım satım çiftini kaldıracak.

Delist Edilen Çiftler

Delist edilen çiftler arasında Ethereum‘a (27 ticaret çifti) ve Bitcoin‘e (16 ticaret çifti) karşı işlem gören çok çeşitli altcoin’in yanı sıra ayrıca DAI ve Japon yeni işlem çifti ve Verge-OmiseGo ile Verge-0x işlem çifti yer alıyor.

Borsanın yaptığı resmi açıklamaya göre bu kararın alınmasının sebebi olarak, çiftlerin platformda sergiledikleri “düşük likidite” gösterildi. Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, The Block’a yaptığı açıklamada, 2017 ICO patlaması sırasında başlatılan birçok token projesinin basitçe başarılı olamadığını dile getirdi.

Ardoino konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bitfinex, diğer büyük kripto para birimi borsaları gibi, bu yıl bir likidite konsolidasyon sürecinden geçme kararı aldı ve bu da beraberinde daha az işlem çifti listelenmesi kararını getirdi. Kararımız daha geniş bir endüstri trendinin bir parçası, 2017’de doğan birçok proje artık savaşı kaybetti.

Bunların yanında 2018 yılında Bitfinex, kullanıcılara ERC20 token’larına erişim sağlayan karma bir platform olan Ethfinex topluluğu ile sıkı işbirliği nedeniyle artan sayıda işlem çiftini listelemeye başlamıştı. Geçtiğimiz iki yıl boyunca borsa, her proje için kabaca 2-3 çift listeledi. Bu da şu anda platformda yaklaşık olarak 350 işlem çiftinin listelenmesine yol açtı.

Bitfinex’e göre, bu işlem çiftleri benimseme sırasında önemli miktarlar yakaladı. Ancak küresel altcoin pazarındaki düşüş nedeniyle çoğu yavaş yavaş kayıp aşamasına geçti. Hatta açıklamalara göre bazı çiftlerde günlük işlem hacimleri 100 doların altında kalıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP Fiyatı 2020 Yılında Yüzde 25 Arttı

Sonraki Haber

Bitcoin Kaldıraçlı İşlem Nasıl Yapılır?

İlgili Haberler