Bitcoin’in Yüzde 54’lük Düşüş İhtimali

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in önemli bir düşüş yaşayabileceğini belirtti. Bennett, sosyal medyada Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki tarihsel ilişkiye dayanarak, Bitcoin’in mevcut seviyeden %54 oranında düşebileceğini belirtti. Bu durumun, 2020’nin Şubat ve Mart aylarında S&P 500 hisse senedi endeksinin %25 oranında düştüğü dönemde yaşanan Bitcoin çöküşüne benzer bir durum yaratabileceğini öne sürdü.

Bennett, ayrıca S&P 500 endeksinin 2020 boyunca bir direnç olarak görev gördüğü ve 2021’de bir destek seviyesine dönüşmeden önce 3 bin 255 seviyesine düşeceğini öngördü. Bu seviye, endeksin uzun vadeli yükselen trend çizgisiyle de aynı hizada bulunuyor.

Bennett, Bitcoin’in bu ay borsa karşısında gösterdiği olağanüstü performansa rağmen, bu durumun kalıcı olmayacağını ve Bitcoin ile borsa arasındaki ilişkinin normale döneceğini belirtti. Analiste göre, hisse senetleri düşerse kripto para piyasası da onu takip edecek ve bu durumun gerçekleşmesi sadece bir zaman meselesi olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’deki Şirketler, Bitcoin ETF’si İçin SEC’e Başvuruyor

Sonraki Haber

Solana’nın Fiyatı 2030’a Kadar 107 Kat Artabilir

İlgili Haberler