Bitcoin’in Twitter Verileri Ne Söylüyor?

İlayda Peker

Ortaya çıkan son haberlere göre Yeni Zelanda merkezli Blockchain veri ve araştırma şirketi Brave New Coin (BNC), Bitcoin için yeni bir veri uygulaması başlattı.

Twitter Duygusu

Yapılan açıklamalara göre “Twitter Duygusu” (Twitter Sentiment) olarak adlandırılan metrik, her hafta 34 milyondan fazla Bitcoin ile ilgili tweet’i analiz ediyor. Brave New Coin, diğerlerinin yanı sıra Bitcoin, $ BTC ve BTC gibi kelimeleri içeren tweet’leri arayan Yapay Zeka (AI) algoritmalarını kullanıyor.

Öte yandan Brave New Coin, hislerin dijital varlıkların fiyat ve momentumunda “önemli” bir faktör olmaya devam ettiğini ve dolayısıyla metriği geliştirdiğini ifade ediyor. Ayrıca BNC, Bitcoin’in “Twitter Duygu” verilerini başlatmak için 18 ay çalıştıklarını ve verilerin yedi kategoriye ayrıldığını ekledi: Görüş, Teknik, Onchain, Reklamlar, Botlar, Makro ve Hack olayları.

17 Ocak tarihinde sona eren hafta için Fikir kategorisi (% 30,42 oranında) grafiği izlendi, ardından Teknik (teknik analiz) ve Onchain (madencilik, hashrate) tweetleri izlendi. Brave New Coin tüm kategorilerin yeşil olduğunu belirtti.

Brave New Coinsözcüsü Pierre Ansaldi, firmanın bu yılın ilk çeyreğinde de diğer kripto para birimleri için duyarlılık analizi yapacağını dile getirdi.

Öte yandan Brave New Coin , kripto para piyasası için çeşitli veriler ve endeksler sağlayan bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor. Geçen yıl, şirket Bitcoin ve Etherum endekslerini borsa operatörünün Global Veri Hizmetine eklemek için Nasdaq ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

Kaynak: The BlockTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Bitcoin Madencilik Mühendisi Arıyor

Sonraki Haber

Hindistan Kripto Paraları Yasaklamadı!

İlgili Haberler