Bitcoin’in Sıradaki Hedefi 7.800 Dolar Mı?

İlayda Peker

Dün FED’in sınırsız alım açıklamasının ardından lider kripto para birimi Bitcoin artışa geçti. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise %15’in üzerinde sergilediği artış ile 6.740 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla beraber tüm kripto paralarda da benzer artışlar görüldü.

İvme Hala Aşağı

Analistlere göre Bitcoin bazı üst seviyeleri test edip başarılı olduktan sonra çok daha yüksek seviyeleri görebilir. Ancak bütün analistler bu konuda hem fikir değil. Örneğin, TraderSZ adlı analist hala aşağı yönlü bir ivmenin hakim olduğunu ifade ediyor. Analist Bitcoin’in artışa geçebilmesi için günü 6.900 dolar ile kapatması gerektiğini öne sürüyor. Ancak analistin açıklamalarına göre eğer Bitcoin yeniden 5.850 doların altına düşerse yeni bir düşüş ivmesi başlayabilir.

Bunun yanında bir yatırımcı olan George Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin her ne kadar Pazartesi günü yükselişe geçmiş olsa da düşük seviyelerin tamamen yok olmadığını ifade ediyor. Lider kripto para biriminin yükseldiği kadar hızlı düşme ihtimalinin de olduğunu ifade eden analist, yatırım tercihlerini short pozisyonlarda kullanacağını ifade etti.

Artış Devam Eder Mi?

Popüler analistlerden Michael van de Poppe ise şu anda Bitcoin’in 6.800 dolar – 6.950 dolar alanından çıkması gerektiğine inanıyor. Analiste göre eğer bu durum gerçekleşirse Bitcoin artış ivmesini devam ettirebilir ve fiyat 7.800 dolara kadar yükselebilir.

Ancak analistin açıklamalarına göre eğer bu durum gerçekleşmezse, fiyat düşüş eğiliminde kalabilir ve 5.200 dolar ile 4.800 dolar arasındaki bölgeleri yeniden görebilir.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi

Sonraki Haber

Çin, Merkez Bankası Para Birimine Bir Adım Daha Yaklaştı

İlgili Haberler