Bitcoin’in Ölümü Mümkün mü?

Bitcoin Haber

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin’in (BTC) ölümü hakkında konuştu. Kripto para piyasalarının doğası, yüksek volatiliteden kaynaklanan yeni yatırımcılardan gelen talep tarafından beslenir. Ancak yüksek volatilite sona ererse ne olacak?
Bitcoin hala genç bir kripto para birimi ve gelecekte ne olacağını tahmin etmek zordur. Ancak eğer Bitcoin, vaat ettiği şeylerden saparsa, diğerlerinden farkı kalmayabilir. Kurumsal yatırımcıların girişiyle bu olabilir. Kurumsal denetimin, onu finansal özgürlük aracından bir kurumsallaşmış varlığa dönüştürebileceği belirtiliyor.
Bitcoin, geleneksel sisteme alternatif olarak doğmuştur ve ETF onayları ile zorlu bir yolculuğa çıkabilir. Bu yolculuk ölümle sonuçlanabilir. 4-5 yıl süresince, artan kurumsal talep ile birlikte spot Bitcoin ETF’nin onayı, yatırımcıları tatmin edebilir. Ancak Bitcoin’in ölümü pek çok kişi için önemli olmayabilir.
Hayes ve birkaç uzmana göre, bu kurumsal devlerin Bitcoin’i nasıl kontrol edebileceği ve temel kullanım durumunu nasıl değiştirebileceği önemlidir. Eğer Bitcoin ölürse ve milyonlarca dolar kâr elde ettikten sonra umursar mıydınız? Ancak öldüğünde, geleneksel finansa alternatif olarak doğan Bitcoin’e “alternatif” oluşturacak yeni Nakamotolar olacak mı? Cevap açık, kimse umursamıyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Boğa Piyasasında Sonraki Büyük Fırsat: DeFi

Sonraki Haber

Memecoin: Bir Altcoin Türü ve Alımı Hakkında Bilgiler

İlgili Haberler