Bitcoin’in Fiyatında Yüzde 3200’ün Üzerinde Artış Bekleniyor

Bitcoin Haber

InvestAnswers’ın anonim sunucusu ve kripto para analisti James, ABD’de bir spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonuna (ETF) onay çıkmasının Wall Street devlerinden büyük para girişinin tetikleyicisi olacağını öngördü. James, yatırım devleri Fidelity Investments, Charles Schwab, Citadel, Deutsche Bank, BlackRock, Nomura ve Franklin Templeton’ın yönetimi altındaki varlıkların toplam değerinin 25.22 trilyon dolar olduğuna dikkat çekti.

Analiste göre, bu yedi büyük Wall Street şirketi Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen blok ödülü yarılanmasından sonraki ilk yılda varlıklarının sadece yüzde yarım puanını Bitcoin ETF’leri için ayıracak olursa, kripto para birimi 5 yıldan daha kısa bir sürede mevcut fiyat seviyelerinden yaklaşık yüzde 3200’ün üzerine çıkabilir.

James ayrıca, Wall Street devlerinin yönetimindeki varlıkların yüzde 0,5’ini Bitcoin’e yatırma eğiliminde olacaklarını ve bu durumun, emeklilik fonlarının durumunu iyileştirmek için bir fırsat olabileceğini belirtti.

Analist, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) spot Bitcoin ETF’lerine onay çıkması durumunda Wall Street devlerinin Bitcoin satın almaya ne zaman başlayabileceği konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

James’e göre, BlackRock’ın eski üst düzey yöneticilerinden biri, önümüzdeki üç ila altı ay içinde ETF’lere onay çıkacağını söyledi. Ayrıca, BlackRock’ın blok ödülü yarılanmasından sonra piyasaya giriş yapmayı hedeflediğini ve bu durumun Bitcoin’in fiyatında büyük bir artışa yol açabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasalarında Son Durum: Bitcoin, Shiba Coin ve Dogecoin Analizi

Sonraki Haber

Bitcoin 2023’te En Karlı Yatırım Aracı Olarak Öne Çıktı

İlgili Haberler