Bitcoin’in Fiyatı ve Gelecekteki Beklentiler

Bitcoin Haber

Bitcoin (BTC), çeşitli basılara rağmen 34 bin doların üzerinde güçlü bir şekilde tutunmaya devam ediyor. Kripto para biriminin fiyatı, bu ay yüzde 30’luk yükselişin ardından genellikle 34 bin 100 dolar ile 34 bin 900 dolar aralığında hareket etti. Ancak, CryptoQuant’ın araştırma başkanı Julio Monero, düşüş uyarısı yaptı. Monero, yakın zamanda yapılan fiyat rallisinin ardından, fiyatın duraklamaya geçtiğini gösteren iki önemli zincir üzeri metriğe işaret etti.

Monero, kısa vadeli Bitcoin yatırımcılarının Nisan ayından bu yana en yüksek kar seviyesi olan yüzde 6 karla Bitcoin sattıklarını belirtti. Bu, Bitcoin’in fiyatının bu hafta yaklaşık 35 bin 200 dolara ulaşmasının ardından yaşanan geri çekilmenin kısa vadeli yatırımcıların kar alımlarının bir sonucu olabileceğini gösteriyor.

Ek olarak, Bitcoin balinaları Haziran ayından bu yana günlük zaman diliminde en yüksek seviyede harcama yapıyor. Buna ek olarak, büyük balinalar BTC varlıklarını taşıyor. Whale Alert platformu, Bitcoin’in fiyatının hızla 35 bin doların üzerine çıkmasının ardından Coinbase ve Binance borsalarına önemli miktarda BTC transferi yapıldığını bildirdi.

Son olarak, kripto para analisti Skew, Bitcoin’deki açık faizin (OI) aşırı yatay olduğunu ve henüz büyük ölçekli bir artış olmadığını belirtti. Başka bir analist Crypto Tony, Bitcoin’in fiyatının 36 bin dolara dokunmasını ve ardından düşmesini bekliyor. Bitcoin’in fiyatı bu hafta yüzde 15 arttı ve şu anda 34 bin 100 dolar civarında işlem görüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) Güncel Durumu ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

Bitcoin ETF Onayı Beklentisi ve SEC’nin Olası Yaklaşımı

İlgili Haberler