Bitcoin’in En Büyük Hikayesi Başlıyor Mu?

İlayda Peker

Popüler bir analist, Bitcoin’in (BTC) geleneksel piyasalarla ilişkisini terk etmesi durumunun devam etmesi halinde “en büyük hikayesi”nin yazılacağını dile getirdi. Cole Garner, bugün paylaştığı Twitter gönderilerinde Bitcoin’in piyasanın yükseliş fiyatı faktörleri arasında ayrıştığını vurguladı.

Bitcoin’in En Büyük Hikayesi

Garner, Bitcoin, Altın, S&P 500 ve Ethereum’un (ETH) grafiklerini retweet’lediği gönderisinde, Bitcoin’in kendi başına başarılı olduğunu ve diğer varlıklar fiyat dalgalanmaları yaşarken pozitif getiri sağladığını gösteriyor. Bahsi geçen grafikler ise kripto hedge fonu Arcane Assets’in CIO’su Eric Wall tarafından paylaşıldı.

Garner paylaşımı ile ilgili yaptığı yorumda, “BTC’nin geleneksel piyasalarla ilişkisi çözülüyor gibi görünüyor. Bu önümüzdeki haftalarda da devam ederse, kriptodaki en büyük hikaye olacak.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Bitcoin daha önce özellikle S&P 500 ile uzun vadeli bir korelasyon göstermiş ve Mart ayındaki koronavirüs kaynaklı fiyat düşüşünden sonraki aylarda Altınla yakın bir ilişki kurmuştu.

12.000 Doların Üzerinde Ufuk Açık

Yapılan açıklamalara göre, Bitcoin’in 12.000 doların üzerine çıkmasına neden olan en son kazanımlarına rağmen fonlama oranı, daha fazla yükseliş ivmesi için cesaret verici bir işaret olan uzun vadeli yatırım sinyalleri veriyor.

Bunlara ek olarak Garner ve diğerlerinin de belirttiği gibi, Bitcoin’in daha önce bu seviyenin üzerindeki kısa süreleri nasıl geçirdiğine bağlı olarak 12.000 doların üzerinde pozitif fiyat hareketinin önünde çok az engel olduğu düşünülüyor. Ayrıca alınan sinyallere göre Bitcoin satış sinyalleri ile ilgili bir düşüş var ve insanlar artık satış yerine alım yapmayı tercih ediyor.


Total
22
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Uzun Zamandır Beklenen PayPal Haberi Nihayet Geldi!

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 21/10/2020

İlgili Haberler