Bitcoin’in Bir Sonraki Yönü Neresi?

İlayda Peker

Kısa dönemli düzeltme hareketi bugün sona erdi ve Bitcoin yeniden beş haneli rakamlara çıktı. Analistler ise Bitcoin’in bir sonraki yönünün neresi olacağı hakkında yorumlar yamaya başladı.

Yükselişi Savunanlar

Kripto para piyasası genel olarak son 24 saat içinde bir artış ivmesi yakaladı ve düzeltme esnasında kaybettiği 15 milyon doları geri kazanarak toplam piyasa hacmini yeniden 300 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı. Bununla beraber analistlere göre önümüzdeki birkaç saat oldukça önemli ve düzeltme hareketinin sona erip ermeyeceğinin belirlenmesinde rol oynayacak.

Öte yandan lider kripto para birimi dün 9.600 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Ancak bugün sergilediği toparlanma ile fiyat yeniden 10.250 dolar seviyesini gördü. Dolayısıyla yaklaşık olarak %7 oranında yükselen fiyat yatırımcıların içini rahatlatmış oldu.

Yükseliş beklentisinde olan analistlere göre Bitcoin’in bir sonraki direnç noktası 10.800 dolar sınırı olacak ve ve bu direnç seviyesi aşıldıktan sonra yükseliş devam edecek.

Bununla beraber son zamanlarda kripto analistleri altın haç oluşumunun grafiklerde gözlediğinin de altını çiziyor. Yapılan açıklamalarda altın haçın görülmesinin bir yükseliş sinyali olduğu belirtiliyor. Ayrıca Bitcoin yaklaşık 7 haftadır ciddi bir yükseliş ivmesi yakalamış durumda ve özellikle yarılanma yaklaşırken bu artışın devam etme olasılığının çok yüksek olduğu ifade ediliyor.

Örneğin bir kripto para analisti olan “Crypto Rand”, bir sonraki yüksek hedefin 28.000 dolar seviyesi olduğunu ifade ediyor.

Düşüş Öngörenler

Bunlarla beraber tüm analistler bir ralli beklentisi içinde değil. Örneğin, “Crypto Jack” bir yükselişin başlayabileceğini ancak öncesinde 8.500 dolara kadar bir geri çekilmenin olacağını ifade ediyor.

Öte yandan altcoin’ler de bugün kendini topladı ve güzel bir artış ivmesi yakaladı. Altcoin’ler içinde en çok dikkat çeken uzun zamandır olduğu gibi yine Ethereum oldu…

Kaynak: Bitcoinist

 Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum’un Boğa Koşusunda Olduğunun 3 İşareti

Sonraki Haber
Pirate Chain ARRR Nedir

Pirate Chain Coin Nedir?

İlgili Haberler