Bitcoin’in Artışı Devam Edecek Mi, Yoksa Bir Düşüş Mü Başlayacak?

İlayda Peker

FED’in son açıklamalarının ardından Bitcoin fiyatı %10’luk bir artış gösterdi. Federal Rezerv (FED) dün yaptığı açıklamalarda, sınırsız hazine tahvili ile menkul kıymet satın alacağını kamuoyuna duyurdu. Bu daha önceki para basma hamlesinden daha makul bir davranış gibi görünse de yine de ileride büyük sorunlara sahne olabilecek adımlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Artışa Devam Eder Mi?

Lider kripto para birimi FED’in açıklamalarının ardından geleneksel piyasalarla beraber artışa geçti. Ancak sonrasında geleneksel piyasalar düşerken Bitcoin korelasyonu kırdı ve %10’luk artışla fiyatını 6.600 dolara kadar taşıdı.

Öte yandan Adamant Capital’den Tuur Demeester‘e göre, Bitcoin’in son yükselişi dağınık teknik göstergelere rağmen oldukça “cesaret verici” bir hamle olarak nitelendirilmeli.  Demeester Bitcoin’in (BTC) 6.300 dolarlık direnç seviyesini aştıktan sonra boğa trendine devam edebileceğini tahmin ettiğini dile getiriyor.

Bunun yanında Bitcoin fiyatının %20 oranında arttığı 19 Mart’ta oldukça iyi bir toparlanma yaşamıştı. Ancak boğalar ilk denemede kontrolü ele alamamış ve yükseliş reddedilmişti. Dolayısıyla yeniden geri çekilmeler yaşanmıştı.

İki gün süren kararsız fiyat hareketlerinin ardından FED’in ucu açık satın alımlar yapacağını açıklaması ile boğalar bir kez daha kontrole geçti ve fiyat yükselmeye başladı. Şu anda boğaların 6.900 dolarlık direnç seviyesini kırmak için mücadele ettikleri görülüyor.

2.000 Dolar Mümkün Mü?

Geçtiğimiz günlerde tecrübeli yatırımcı Peter Brandt Bitcoin’in üzerindeki ayı kontrolünün hala devam ettiğini dolayısıyla henüz dip seviyelerin görülmediğini dile getirmişti. Bu açıklamalarında Brandt lider kripto para biriminin 2.000 dolara kadar gerileyebilecğeini öne sürmüştü.

Her ne kadar Deemester da bu ihtimali göz ardı etmese de Bitcoin’in artış ivmesinin devam etmesinin daha olası olduğunu dile getirdi.

Kaynak: U. Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

COVID-19 Dijital Doların Önünü Açtı

Sonraki Haber

How Does Leverage Trading Work?

İlgili Haberler