Bitcoin’in 7.200 Dolarlık Alan Girme Olasılığı Ne?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı 2 Nisan’da akşam saatlerinde 7.000 dolar üzerine çıkarak Nisan ayına 2019 yılında olduğu gibi artışla başladı. Ancak geçtiğimiz Nisan ayında artışlar devam etmiş ve Haziran ayında 14.000 dolar görülmüştü. Bu sefer ise artışın hemen ardından bir geri çekilme yaşandı ve fiyat 6.700-6.800 bandına geriledi.

Yine de analistler eğer Bitcoin’deki fiyat artışı devam ederse muhtemelen yeniden ve kalıcı olarak 7.000 doların üzerini görebilir.

7.000 Doların Üzerine Çıkma Eğilimi

Yatırımcılar bugünlerde BTC davranışını dikkatle izliyor. Ancak bazıları yükseliş senaryoları sunacak kadar cesurken bazıları da düşüş eğiliminin piyasaya hakim olacağını ifade ediyor.  Yatırımcı “George”, Bitcoin hemen artış eğilimine girerse fiyatın 6.833 dolardan 7.050 doların üzerine rahatlıkla çıkabileceğine inandığını dile getiriyor. Bununla birlikte aynı analist daha önce Bitcoin’in 6.700 seviyesine ineceğini ifade etmişti.

TradingView’den “Moiseiev_Yurii” isimli yatırımcı da Bitcoin’in bugünden sonra 7.200 dolarlık alana ulaşmasını beklediğini dile getiriyor. Bu beklentisinin nedenlerini sunsa da yatırımcı tüm yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları gerektiği konusunda uyarıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Fiyat yükseliş trendinde işlem görüyor. Destek bölgesine yakın fiyat işlemleri var. Destek bölgesi 6.850 dolar – 6.750 dolar. Burası destek hattı. Eğilmi Takip Edin.

2.000 Dolara Düşüş

Yatırımcı @CryptoCapo_, bu yıl Temmuz ayına kadar Bitcoin fiyatının potansiyel bir düşüşünün 2.000-2.200 dolar seviyelerine kadar olacağını düşünüyor. Eğer bu senaryo başlarsa analiste göre BTC daha sonra bu düşüşün ardından 3.850 dolara yükselmeli.

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Endüstrisi Vazgeçmiyor: Her Şeye Rağmen İşe Alımlar Devam Ediyor!

Sonraki Haber

Kaldıraçlı Bitcoin İşlemi Nasıl Yapılır?

İlgili Haberler