Bitcoin’in 5 Yıl İçindeki Getirisi S&P500’ü Geride Bıraktı

İlayda Peker

Blocktown Capital’in yönetici ortağı James Todaro yakın zamanda yaptığı açıklamalarda aynı dönem içindeki Blockfi’nin 5 yıllık Bitcoin getirilerini, S&P500 ve ABD hazine bonolarının getirilerini karşılaştırdı. Blockfi, ABD’nin önde gelen kripto kredi girişimlerinden biri ve çeşitli ilgi çekici kripto tasarruf tekliflerine sahip şirket olarak karşımıza çıkıyor.

En Yüksek Getiri: Kriptolar

Blocktown Capital’in kurucu ortağı ve MedX protokolünün kurucu ortağı James Todaro Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla Bitcoin’in 5 yıllık getirisini değerlendirdi. Todaro’nun açıklamalarına göre Bitcoin son beş yılda diğer iki yatırım seçeneğinden çok daha fazla kazandırdı.

Todaro’nun analizine göre Bitcoin, hem S&P 500’ün getirilerini hem de enflasyonu aşmak için kullanılan yaygın yatırım araçları olan ABD Hazine Bonolarının getirilerini kat kat aşmaya devam edecek.

Bir Blockfi Bitcoin tasarruf hesabına 10.000 dolar yatırım yapsaydınız, beş yıl boyunca 122.380 dolar, S&P 500’den 6.166 dolar ve ABD Hazine Bonolarından sadece 725 dolarlık bir getiri elde edecektiniz. Bu da yüksek getiri düşük risk arayan yatırımcılar için oldukça karlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Hal Finney’nin Görüşleri

Bitcoinist’in haberine göre, Cypherpunks’ın ilk orijinal üyelerinden olan ve Satoshi’nin ilk Bitcoin transferini gerçekleştirdiği kişi Hal Finney, 2010 yılında Bitcoin bankalarının kurulacağını öngörmüştü. Bunun yanında altcoin’ler hakkında da tahminler yürüten Finney o dönemde daha çok merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) odaklanmıştı.

Son dönemlerde gerçekleşen gelişmelere bakıldığı zaman Finney’nin öngörülerinde haklı olduğu çıktı. Blockfi, Celsius Network ve Cryptolend gibi girişimler bu durumu kanıtlar nitelikte…Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Piyasa Hacmi 300 Milyar Doların Üzerine Çıktı!

Sonraki Haber

Visa İşlem Ücretleri Artarken Bitcoin İşlem Ücretleri Aynı Kaldı

İlgili Haberler