Bitcoin’i Çok Büyük Hamleler Bekliyor Olabilir

Bitcoin’i Çok Büyük Hamleler Bekliyor Olabilir

Analiz web sitesi CryptoCompare geçen haftaki BTC/USD paritesindeki fiyat volatilitesini karşılaştırdı. Buna istinaden CryptoCompare analistleri, Bitcoin piyasasının bazı büyük hamleler için hazır olduğunu ifade ediyor.

Ayrıca iki büyük Bitcoin analisti Anthony Pompliano ve Alistair Milne de Bitcoin’de boğa hissiyatı içinde olduklarını dile getiriyor.

Büyük Hamleler

CryptoCompare web sitesi tarafından paylaşılan veriler, bir hafta içinde Bitcoin işlemlerinin Cumulative Average Volume’un (CAV) 29 Haziran Pazartesi’den bu yana yüksek seviyeden oldukça düşük seviyeye gerilediğini ve BTC fiyatının çok daha volatil hale geldiğini gösteriyor. Dolayısıyla analistler Bitcoin piyasasında önümüzdeki günlerde çok büyük hamleler olabileceğini ifade ediyor.

Geçen hafta boyunca, Bitcoin fiyatı 9.670 dolardan 9.000 doların altına düştü. Ancak CoinMarketCap’e göre Bitcoin fiyatında hızlı bir iyileşme yaşandı ve fiyat yeniden 9.000 doların üzerine çıktı. O zamandan beri BTC, üst sınırı 9.300 dolar ve alt sınırı 9.011 dolar olan bir aralıkta hareket ediyor.

Boğa Koşusu Tahminleri

Önde gelen bir Bitcoin yatırımcısı olan Alistair Milne Twitter üzerinden yaptığı son paylaşımlarda BTC’nin yaklaşık yüzde 62’sinin 1 yıldan uzun süredir hareket etmediğini dile getirdi. Analist burada asıl önemli noktanın, Bitcoin 20.000 dolara ulaşmadan önce de hareket etmeyen Bitcoin oranın artmış olması olduğunu ifade etti.

Öte yandan Bitcoin yatırımlarıyla ilgilenen Morgan Creek Dijital hedge fonunun kurucu ortağı Anthony Pompliano da Bitcoin’de boğa hissiyatı içinde olduğunu ifade etti. Çünkü ünlü isme göre dünya, geçen yıl ve önceki yıllardan çok daha kaotik bir halde bulunuyor.

Dolayısıyla tüm bu açıklamalara bakıldığında aslında BTC’nin büyük hamlesinin artış yönlü olabileceği ifade edilebilir. Ancak hala analistler arasında düşüş bekleyen kesimin çoğunlukta olduğunu da hatırlatmak gerekiyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.