Bitcoin’i Bir Başka Yüzde 50 Düşüş Mü Bekliyor?

İlayda Peker

Messari üst düzey kripto para birim ve Blockchain analitik ekibinin ürün yöneticisi Qiao Wang, kripto hedge fonlarının düşüş göstereceğini ifade etti.

Yüzde Ellilik Düşüş

Qiao Wang, çok sayıda kripto para birimi hedge fonunun fiyatı önemli ölçüde düştükçe Bitcoin’in (BTC) “uzun pozisyonlar” açmaya başlayacağını belirtti. Wang’a göre, bu strateji hem makro piyasa eğilim analizi hem de risk yönetimi açısından savunmasız bir strateji olarak karşımıza çıkıyor.

Bunun yanında Wang’a göre agresif bir şekilde yönetilen bu strateji, durgunluktan önce Bitcoin’de uzun vadeli portföyler anlamına geliyor.

Öte yandan aslında Bitcoin ile ilgili bir fikir birliği bulunmuyor. Hem güçlü düşüş beklentileri hem güçlü artış beklentileri son günlerde sıklıkla duyuluyor. Yani, kripto para ekosistemi “düşüş mü yükseliş mi” konusunda ikiye bölünmüş durumda.

Sizin Paranız Sizin Riskiniz

Wang, eleştirisinin sadece sınırlı ortaklara ait varlıkların yönetimine atıfta bulunduğunun altını çizdi. Kendi fonlarına gelince de %50’lik bir düşüş bile yaşanabileceğini ifade etti.

Eğer Wang’ın öngörüleri gerçekleşirse Bitcoin fiyatı 3.125 dolara kadar gerileyebilir. Bu da son yaşanan düşüşte görülen dip seviyeden bile daha düşün bir fiyatı işaret ediyor.

Aynı zamanda, Bay Wang’ın kişisel yatırım stratejisi oldukça farklı bir durum ortaya koyuyor. Wang kendi yatırımı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Şahsen BTC yatırımımı hem ideolojik hem vergilendirme durumları sebebiyle azaltmıyorum.

Bunların yanı sıra her tecrübeli yatırımcının ifade ettiği gibi Wang da herkesin önceliklikle kendi araştırmasını yapması gerektiğinin altını çizdi…

Kaynak: U.Today


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash’in Arkasındaki İsmin Son Açıklamaları Büyük Tepki Çekti

Sonraki Haber

Analistler: Bitcoin Geri Çekilmeden Önce 6.500 Doları Görecek

İlgili Haberler