Bitcoin’e Olan Güven Nasıl Yeniden Kazanılacak?

İlayda Peker

Herhangi bir büyük Bitcoin (BTC) çöküşünden sonra olduğu gibi, analistler şu anda sırada potansiyel olarak neyin gerçekleşebileceğini tartışıyor. Bu kervana katılan bir Bitcoin boğası olan ve Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz 13 Mart’ta Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin her zaman bir güven oyunuydu. Tüm kripto öyle. Ve neredeyse her şeyin buharlaştığı konusunda küresel bir güven var gibi görünüyor.

Salgın Paniği

Koronavirüs pandemisi, küresel pazarları temelden sarstı ve petrol üreten ülkeler arasındaki anlaşmazlıklar sadece mevcut sefalet durumuna katkıda bulundu. Yatırımcılar varlıklarını çılgınca ellerinden çıkardıkları için, güvenli liman olarak kabul edilen varlıklar bile yerlerini korumayı başaramadı.

Bitcoin dün %40’lık fiyat düşüşüne maruz kalırken, altın da aynı ölçüde olmasa da bir düşüş trendinde seyretti.

Bu koşullarda yaptığı açıklamalarda Novogratz, kayıplar üzerinde durmak yerine, asıl sorunun Bitcoin’e olan güvenin nasıl geri getirileceğinin asıl önemli nokta olduğunu öne sürüyor.

Öte yandan Bitcoin fiyatı, kısa bir süre önce 5.200 doların üzerine çıkmadan önce, bir noktada yeni bir yıllık en düşük seviyeyi gördü ve 3.782 dolara kadar düştü.

Dolayısıyla bu yüzden güvenin tamamen ortadan kalktığını ifade etmek doğru olmaz. Ayrıca bazı yatırımcılar şu an piyasada yaşanan aşırı volatileteden de faydalanmaya çalışacak. Yani krizi fırsata çevirmek isteyenler olacak. Ancak piyasaların güveni tam olarak geri kazanabilmesi için yatırımcıların mevcut panik havasının tamamen geçmesini beklemesi gerekebilir.

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Piyasanın Bugünkü Durumu İki Ay Önce Tahmin Edilmişti!

Sonraki Haber

BTC Boğaları Ayılardan Daha Güçlü Olabilir Mi?

İlgili Haberler