Bitcoin’e Nasıl Yatırım Yapılır?

Bitcoin Haber

Bitcoin’in doğasında yüksek volatilite (oynaklık) bulunmaktadır. Kimi Bitcoin yatırımcıları kripto paraların bu özelliğini çok severken, kimileri için ise hızlı dalgalanmalar zararlı olabilir. Kripto para piyasalarında volatilitenin yüksek olması kendine bu alanda yeni bir yatırımcı davranışı ve profili oluşturmuştur. Bitcoin yatırımı için yatırımcılar artık 7/24 365 gün çalışan kripto para borsalarında hiç olmadığı kadar zaman geçirmek ve piyasayı sürekli takip etmek zorundalar. Yazımızda; Bitcoin yatırımı mantıklı mı? ve  Bitcoin ve Kripto Para Yatırımında Başarı İçin Anahtar Noktaları anlatmaya çalışacağız.

Bitcoin Yatırım Tavsiyesi

İşlemlerinizi Yazılı Hale Getirin!

Örneğin bir yatırımcı günlük kar/zarar takip tablosu yapıp bu tabloda alış ve satış işlemleri gibi bilgileri not edebilirler. Bunun gibi tablolar yatırımcıya yaptığı kripto para yatırımını görme ve inceleme imkanı sunar, ayrıca kar veya zararı net olarak görme imkanı verir. Yapılan işlemlerin yazılı hale getirilmesi elde edilen karları görüp motive olmak açısından önemlidir. Aynı zamanda tam tersi olarak zarar durumlarında yapılan hatayı görme açısından faydalı olabilir.

Tablolar Yapın!

Yapacağınız tabloda coin’in günlük hacmi, fiyat ve grafikleri gibi bilgiler yer almalıdır, hatta her takas sitesi için tablo içerisinde ayrı bir sekme açılabilir. Yaratılan tablo, yatırım yapmak için belirlenen kripto paranın her anını bilmeye olanak sağlayacak bir arşiv niteliğinde olacaktır. Eğer kripto paralardan gelir sağlamak için bu işle gerçekten ilgileniliyorsa, tabloya belirlenen coin için önemli haber ve güncellemeler eklenebilir. Böylece ay sonunda coin’in hangi haberlerden olumlu hangilerinden olumsuz etkilendiği tespit edilebilir. Bu çalışma alım-satım işlemi gerçekleştirirken öngörünün artmasına katkı sağlar.

Kripto Para Yatırım Tavsiyeleri

İstikrar Yakalayın!

Kazancın stabil (sabit) olması ve düzenli hale gelmesi yatırımcı için temel amaç olmalıdır. Kısa yoldan kısa zamanda çok büyük miktarlar kazanmayı beklemek yalnızca hayal kırıklarına neden olur. Yatırımdaki hedefler alt düzeyde tutulmalı, kazanç ise düzenli ve stabil hale getirilmeye çalışılmalıdır. Uzun vadeli yatırımlar ise göreceli olarak daha basittir. Değerleneceği düşünülen bir kripto para alınır ve beklenir, eğer yatırım yapmadan önce araştırma yapıp doğru kripto para seçildiyse, satış yapıldığında kar sağlanabilir. Uzun ve orta vadeli yatırımlarda en doğru kriptoyu seçmek için gerekli araştırma yapılmalıdır. Bununla birlikte aynı anda yalnızca bir kripto parayı seçip onu hedef almak ve odaklanmak başarı şansını arttıracaktır.

Disiplinli Çalışın!

Ne zaman ve hangi fiyattan alım ve satım yapılacağı sistematik bir şekilde önceden belirlenmiş olmalıdır. Piyasaya ne zaman girip ne zaman çıkılacağını da önceden planlamak ve bu plana uygun olarak disiplinli bir şekilde hareket etmek gerekir. Yatırımda rehavete yer yoktur, bir anlık dalgınlık veya ciddiyetsiz bir alım emriyle büyük kayıplar yaşanabilir. Kripto para yatırımında en büyük düşman yine insanın kendisidir.

Bitcoin Güncel Yorumlar

Sabırlı Olun!

Kripto para yatırımı yapılırken sürekli olarak kazanılacağının düşünülmesi yatırımcıları yanlış yola sevk eder ve hata yapılmasına neden olur. Alım veya satım için en doğru an sabırla beklenmelidir. Para kaybetmektense, kar yapmamak tercih edilmelidir. Dalgalı ve belirsiz piyasa ortamlarında anaparayı korumak, bazen kar elde etmek kadar değerlidir. Anapara korunup zarar edilmediğinde bir sonraki aşamada değerlendirilebilecek yeni bir yatırım fırsatı muhakkak çıkacaktır.

Bilgi Her Şeydir!

Haberler, analizler ve güncel bilgiler dışında kripto para için forum ve tartışma platformlarındaki kullanıcı yorumları ve açıklamaları da takip edilebilir. Yatırım ciddi bir iştir, yatırım yapılan kripto para tüm yönüyle bilinmediğinde zarar kaçınılmaz olacaktır.

Özet

Kripto para kullanıcısının en büyük silahının bilgi olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Kripto paralarla ilgili ne kadar çok bilgiye sahip olunursa kazanma şansı bir o kadar yüksek olacaktır. Bu alanda bilgi her şeydir ve yatırım yaparken; sosyal medya, forumlar ve haber siteleri gibi çeşitli kaynaklardan ulaşılabilecek tüm bilgiler dahil; makaleler, kitaplar ve istatistiksel veritabanları derinlemesine incelenmelidir. Kripto para alanında kolay yoldan başarı yoktur, çaba sarf etmek ve öğrenmek esastır.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Poloniex, Tron Destekli IEO Platformunu Duyurdu

Sonraki Haber

Mevcut Kriz Döneminde Bitcoin İyi Performans Gösteriyor

İlgili Haberler