Bitcoin’deki Son Düşüş Satın Alma Fırsatına Mı Dönüyor?

İlayda Peker

Bireysel yatırımcılar, 1,16 milyar doların üzerinde değere sahip 40.000’den fazla kripto paranın borsalara taşındığı bir zamanda bile daha fazla Bitcoin (BTC) birikimi yapmak için lider kripto para biriminin son 30.000 dolarlık fiyat seviyelerini bir fırsat olarak değerlendiriyor gibi görünüyor.

Bitcoin Alımları Devam Ediyor

Kripto analiz firması IntoTheBlock’un verilerine göre, 30 günden daha kısa bir süredir lider kripto para birimini elinde tutan bireysel yatırımcılar, Terra olayından bu yana Bitcoin alımları yapmaya devam ediyor.

Tarihsel olarak IntoTheBlock, bu adreslerin “fiyat hareketini takip edip zararda sattığını, ancak bakiyelerini 7 gün içinde 1,47 milyon BTC’den 1,78 milyon BTC’ye çıkardıklarını” belirtiyor. BTC’nin fiyatı, Mayıs başında yaklaşık 39.000 dolardan Terra’nın çöküşü sırasında 26.000 dolara düştü ve şimdi 29.000 dolar bandında bulunuyor.

Terraform Labs’ın algoritmik stablecoin’i UST, Anchor Protocol’ünden 500 milyon dolarlık bir geri çekilmesnin ve likiditenin düşük olduğu Curve’de büyük bir satışa yol açmasının ardından geçen hafta sabit değerini kaybetti. UST’nin arkasındaki algoritmik sistem nedeniyle, stablecoin’in değeri düşmeye devam ederken trilyonlarca LUNA basıldı.

LUNA ve Bitcoin Düşüşü

Düşüş, BTC’nin fiyatının da gerilemesine sebep oldu ve borsalara yapılan BTC mevduatlarının son birkaç gün içinde önemli ölçüde arttı. IntoTheBlock’a göre, yaklaşık 40.000 BTC borsalara giriş olarak tespit edildi. Bu da yaşanan aşağı yönlü satış baskısı ile örtüşüyor.

Firmanın belirttiği gibi BTC, kısmen düşüşü satın alma fırsatına çeviren bireysel yatırımcılar sayesinde 28.000 doların üzerinde kalabildi. Buna ek olarak daha tecrübeli yatırımcıların da düşüşü satın alma fırsatı olarak değerlendirdiklerini belirtmekte fayda var. Bunlar arasında hazinesine 500 milyon dolarlık BTC eklediğini açıklayan El Salvador ve El Salvador’un hareketini yansıtan TRON DAO yer alıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase’den Kripto Paralar İçin Düşünce Kuruluşu Hamlesi

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) 20 Mayıs’ta Bu Seviyeye Düşebilir!

İlgili Haberler