Bitcoin’deki Düşüş Fırsat Olabilir: Kısa Vadeli Sahipler Zarara Uğruyor

Bitcoin Haber

Kripto yatırımcısı Gaah, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin zararlar yaşadığını belirtti. Yılbaşında 30.000 dolarlık Bitcoin alan ve yükseliş bekleyen ancak beklenen yükselişi göremeyen yatırımcıların durumu ele alındı. Gaah, Kısa Vadeli Çıktı Kar Oranı (STH-SOPR) kullanarak mevcut Bitcoin satış/satın alma durumunu açıkladı. STH-SOPR, aktif hesapların oranını gösteren bir metrik olup, 1’den büyük değerler karla satış, 1’den küçük değerler ise zararla satış anlamına gelir.

Gaah, metriğin Bitcoin’in fiyatının 17.000 dolar olduğu döneme benzer şekilde önemli zararları gösterdiğini ifade etti. Şubat ayında Gaah, STH-SOPR’nin 14 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını ve bu dönemde kısa vadeli sahiplerin biriktiğini belirtti, bu da Bitcoin fiyatının önemli ölçüde yükselmesine neden oldu.

Ancak Gaah, mevcut durumun korkulacak bir zaman olmadığını, aksine bir fırsat olduğunu belirtti. Tarihsel olarak, yatırımcılar tarafından zararların yoğun olduğu dönemlerde, büyük getiriler için fırsatlar yaratıldığını belirtti.

Mevcut düşüş trendinin bir birikim fırsatı sunup sunmadığını değerlendirmek için Piyasa Değeri/Gerçekleşen Değer (MVRV) oranı ele alındı. MVRV oranı, bir varlığın değerleme durumunu kontrol ederken karlılığı değerlendirmek için kullanılır. Gaah, Bitcoin’in bir fırsat alanında olduğunu ve biriktirmeye karar veren yatırımcıların daha büyük getiriler elde edebileceğini belirtti.

Son olarak, Gaah, yakında bir yükseliş trendinin oluşabileceğini belirtti ancak yükselişten önce daha fazla aşağı yönlü potansiyelin yüksek olduğuna dikkat çekti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XRP İlgi Azaldı: Güçlü Alım Sinyali mi?

Sonraki Haber

“Bitcoin ve Altcoin Yatırımcılarına Önemli Uyarı: Belirleyici Hareketi Bekleyin”

İlgili Haberler