Bitcoin’deki Bu Gerileme Altcoin’lerin İşine Yarayabilir

İlayda Peker

Bitcoin geride bıraktığımız haftaya 12.000 doların üzerinde başladı ve hafta içinde de 11.000 doların üzerinde kalmayı başardı. Her ne kadar fiyat performansı gayet iyi olsa da Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde düşüş var. Çünkü son zamanlarda yatırımcılar, ciddi artışlar gösteren altcoin’lere yatırım yapmaya başladı ve bu da Bitcoin’in piyasa hakimiyetini negatif yönde etkiledi. Analistlere göre ise altcoin’lerin sergilemiş olduğu güçlü hareketler eğer devam ederse yeni bir altcoin sezonu başlayabilir.

Altcoin Fiyatları

Bitcoin piyasa hakimiyeti bugün yüzde 59 seviyesinin altına geriledi. Bununla birlikte piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un fiyatının artmasının bu düşüş üzerinde etkili olabileceği ifade ediliyor. Ethereum (ETH) son 24 saat içinde yaklaşık olarak %10’luk bir artış sergiledi ve 400 doların üzerindeki fiyat hareketini sürdürüyor.

Ancak Ethereum böylesine etkileyici bir performans sergilemiş olmasına rağmen Tron ETH’u geride bıraktı ve son 24 saatte %20’nin üzerinde artış sergiledi.

Bu iki büyük artışın yanı sıra diğer altcoin’lerde de artış hamleleri olduğunu görüyoruz. Örneğin; XRP %7.63, Bitcoin Cash %4.01, Bitcoin SV %3.92 ve Litecoin %4.50 gibi artılar sergiledi.

Bitcoin Hakimiyeti

Altcoin’lerin yanı sıra Bitcoin hakimiyetinde her ne kadar düşüşler yaşanmış olsa da, BTC fiyatı ile ilgili pozitif hissiyatın devam ettiği görülüyor. Hem analistler hem yatırımcılar Bitcoin’in yakın zamanda yeniden 12.000 doların üzerine çıkacağını ve hatta daha yüksek seviyeleri göreceğini düşünüyor.

Bununla birlikte kurumsal yatırım taleplerin artması da Bitcoin’e olan ilginin arttığını ve dolayısıyla fiyat ile ilgili pozitif sinyallerin alındığı anlamına geliyor olabilir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PayAccept: Dijital Finans ve Geleneksel Finans Arasındaki Köprü

Sonraki Haber

Çin’in Dijital Yuan Çalışmaları Ne Aşamada?

İlgili Haberler