Bitcoin’deki (BTC) Düzeltme Nereye Kadar Devam Edecek?

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) 2019 yılındaki direnç seviyesini test ettikten sonra yeniden düşüşe geçti. lider kripto para birimi bugün 13.850 dolara kadar yükseldi ancak 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 doları geçemeden düşmeye başladı.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor

BTC bugün 13.850 dolara kadar yükseldikten sonra piyasada volatilitenin arttığını kanıtlamış oldu ve yaklaşık olarak 550 dolar birden düştü. Fiyat 13.300 dolara kadar geriledikten sonra düşüş hızını yavaşlattı ve yazının yayına hazırlandığı sırada 13.354 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin 14.000 dolara doğru hareket ederken birden çok balina işleminin gerçekleştiği görüldü. Whale Alert’ten elde edilen bilgilere göre, 1.072 BTC yani yaklaşık olarak 14.6 milyon dolarlık bir satış işlemi gerçekleşti. BTC’de yaşanan ani düşüşün bu tip satışlar sebebiyle gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.

Ancak Bitcoin‘de kısa vadeli düşüşlere rağmen bazı analistlere göre uzun vadede daha yüksek rakamların görüleceği şimdiden garantilendi. Kısa vadede yaşanan düzeltme hareketlerinin ise piyasa için sağlıklı olduğunu gösteriyor. Bu sebeple analistlere göre şu anda yaşanan düşüş sebebi ile endişe edilmesine gerek yok.

En Büyük Direnç: 14.000 Dolar

Real Vision CEO’su Raoul Pal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda en büyük direncin 14.000 dolar seviyesinde olduğunu ve üç ay içinde BTC’nin 20.000 doları tarihinde ikinci kez göreceğini dile getirmişti.

Öte yandan Michaël van de Poppe da 14.000 dolarlık direncin çok önemli olduğunu vurgulamış ve 13.000 dolarda büyük bir destek oluşması gerektiğini ifade etmişti. Dolayısıyla analistlerin açıklamalarına bakıldığında kısa vadeli geri çekilmelere rağmen önümüzdeki aylarda rekor seviyeler yeniden görülebilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Büyük Firmanın Bitcoin (BTC) Yatırımı Karşılığını 100 Milyon $ İle Verdi!

Sonraki Haber

Efsanevi Yatırımcıdan İtiraf: Bitcoin (BTC) Yatırımlarım Yeterli Değil!

İlgili Haberler