Bitcoin’de Yükseliş İşaretleri ve Analist Yorumları

Bitcoin Haber

21 Kasım’da Bitcoin, vadeli işlem piyasasındaki dalgalanmaların analistlere geçmiş fiyat hareketlerini hatırlatması ile son 18 ayın en yüksek seviyelerine ulaşmaya çalıştı. TradingView verilerine göre, Bitcoin’in fiyatlanma ivmesi bir gün önce 37,770 dolar seviyesine kadar çıktı. Yazı yazılırken Bitcoin, ayın ikinci haftasında 37,400 dolar seviyesinde işlem görerek ilgi çekici bir pozisyonda kalmayı sürdürdü.

Kripto para piyasası için bu yılın ilk çeyreği, FTX iflasının ardından Bitcoin’in en düşük seviyelerden yükselişe başladığı döneme benzerlik gösteriyor. Zincir üstü veri izleme platformu Material Indicators’a göre, BTC/USDT çiftindeki emir defteri verilerini analiz eden analistler, büyük bir likidite sağlayıcının, gayriresmi olarak “Notorious B.I.D.” olarak anılanın, teklif desteğini yeniden şekillendirmekte olabileceğine işaret ediyor.

Material Indicators’ın resmi sayfasında yapılan bir gönderiye göre, teklif likiditesi son 30 gün içinde yedi kez 33,000 dolar seviyesine ulaştı. BTC/USDT çiftinde likidite sürecine eşlik eden veri anlık görüntüsü, satıcıların 38,000 dolar seviyesi ve hemen altında sıralandığını ortaya koyuyor. Balinalar arasındaki en büyük emir sınıfı olan, 1 milyon ile 10 milyon dolar arasında varlığa sahip aktif grup bu açıdan öne çıkarken, diğer yatırımcılar hafta boyunca pozisyonlarını azalttı.

Material Indicators’ın kurucu ortağı Keith Alan, alım emirlerinin arkasındaki varlıkların sadece büyük hacimli spekülatörlerden daha organize olabileceğini açıkladı. Tüm bu gelişmeleri değerlendiren ticaret firması Eight’in kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, önümüzdeki dönem için hedef fiyat olarak 40,000 dolar seviyesine işaret ediyor.

Popüler analist Matthew Hyland’a göre, göreceli güç endeksi (RSI) 38,000 doların hemen altındaki 18 aylık yüksek seviyeleri kıramazsa, fiyatta aşağı yönlü bir eğilim riski bulunuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink (LINK) Fiyatındaki Düşüş ve Geleceği

Sonraki Haber

AERGO Coin: Blok Zinciri ve Kripto Para Dünyasında Yeni Bir Soluk

İlgili Haberler