Bitcoin’de Temeller Güçleniyor: BTC Yeni Bir Boğa Döngüsüne Mi Giriyor?

İlayda Peker

Analistlere göre Bitcoin 50.000 doların üst seviyelerinde konsolide olmaya devam ediyor ve temelleri güçleniyor. Bu da bir fiyat artış sinyali olarak değerlendiriliyor.

Yeni Bitcoin Rallisi

Analist Ali Martinez, yeni bir BTC fiyat rallisinin zamanlamasını tahmin etmek için Glassnode’dan veri paylaştı. Analiste göre kripto para birimi, Entity-Adjusted Dormancy Flow’da 1 milyon eşiği aştığında, tarihsel olarak BTC parabolik hale geliyor.

Yapılan açıklamalara göre Bitcoin’in bir yılda yaklaşık %1.500 artışına rağmen, hala bu eşiğin altında. Dolayısıyla analist konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “BTC’nin Mart 2020’deki çöküşten bu yana yaşadığı %1,465’lik artışa rağmen, Entity-Adjusted Dormancy Flow henüz 1M eşiğini geçmedi. Bu ne zaman olursa Bitcoin daha önce gördüğümüzden daha fazla kazanç sağlayan yeni bir parabolik aşamaya girebilir.” sözlerini kullandı.

Bu durum tersine Martinez, Entity-Adjusted Dormancy Flow bir milyon eşiği geçmeden reddedildiğinde Bitcoin’in fiyatının bir geri çekilme yaşadığını belirtti. 2021’de bu, Ocak’ta ve Şubat sonunda en az iki kez oldu.

Bitcoin Birikim Aşamasında

Bu noktada belki de en güçlü temellerden birinin Bitcoin madencilerinin davranışı olduğu düşünülüyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde madenciler, sektör arzının çoğunu BTC‘de satarak piyasadaki satış baskısını artırdı.

Ancak analist Lex Moskovski, madencilerin pozisyonlarını değiştirdiğini ve rezervlerini artırmak için BTC almaya başladığını söylüyor. Mart sonu ve Nisan başından beri madenciler yaklaşık 10.000 BTC satın aldı. Moskovski ise konuyla ilgili olarak, “Madenci iyimserliği mutlak fiyatı tahmin etmez, ancak kesinlikle denklemden büyük bir satış faktörünü çıkarır.” ifadelerin kullanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Popüler Analistten İddialı Tahmin: Bitcoin Yıl Bitmeden Hangi Seviyeyi Görecek?

Sonraki Haber

2021 Boğa Koşusundan En İyi Nasıl Yararlanılır: Ken The Crypto Cevaplıyor!

İlgili Haberler