Bitcoin’de Kritik Seviyeler ve BTC’nin Güncel Durumu

İlayda Peker

Pazar günü 43.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) yeniden 46.000 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükselmeyi başardı. Şu an için 50.000 doların üzerine çıkmak için çabalayan lider kripto para 49.000 doların üzerine kendisini atmış gibi görünüyor.

Bitcoin’deki Ciddi Düzeltme

Bitcoin geçtiğimiz haftanın başında bir düzeltme grafiği çizmeye başladı ve fiyat yaklaşık olarak 15.000 dolarlık düşüş yaşadı. Bu düzeltme hareketi yaklaşık olarak 2 aydır süren boğa koşusuna keskin bir ara verilmesine sebep oldu.

Bununla birlikte teknik analistler, analizlerden elde ettikleri göstergelerin Bitcoin için şu anda ciddi bir satın alım sinyali verdiğini ifade ediyor. Bununla birlikte özellikle 43.000 dolar bandında daha aşağılara düşüşü önleyen büyük bir satın ala baskısı olduğu ve bunun da mevcut 49.000 dolarlık seviyeleri getirdiği ifade ediliyor.

Yeni Bir Satış Baskısı Gelir Mi?

Bitcoin fiyatı yükseldikçe yeni bir satış baskısının gelip gelmeyeceği yönündeki tedirginlik de artıyor. Ancak analistler şu an için teknik göstergelerin herhangi bir satış baskısı için sinyal vermediğini ifade ediyor.

Buna ek olarak düşüş esnasında oluşan büyük satış baskısının da tehlikesinin geçtiği ve şu an için tehlikeli bir durum olmadığı da ifade ediliyor.

Bitcoin’de 42.000 dolar oldukça önemli olduğunu ifade eden analistler, şu an oluşan grafiklerin oldukça pozitif olduğunu belirtiyor.

Önemli nokta: 52.600 Dolar

Yapılan açıklamalara göre 46.000 dolardan sonra en önemli nokta 52.600 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Eğer BTC 52.600 dolarlık önemli direnci kırmayı başarırsa başka bir rekora doğru yükselişin başlayabileceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Birimlerinin %11’i Bu Borsada Tutuluyor

Sonraki Haber

Grayscale XLM, LTC ve ETH Alarak Kripto Yatırımlarını Artırıyor

İlgili Haberler