Bitcoin’de Kritik Metrik: Zararla Satışlar Devam Ediyor

Bitcoin Haber

Zincir içi veriler, Bitcoin göstergesinin son zamanlarda boğa-ayı geçiş noktasını yeniden test ettiğini belirtiyor. Ancak henüz bir kırılma elde edilememiş. Ayrıca, kısa vadeli yatırımcıların son zamanlarda zararla satış yapmaya devam ettikleri görülüyor.

Bitcoin’de SOPR’nin tam olarak 1’e eşit olması, yatırımcıların elde ettiği toplam kar miktarının kayıpları tam olarak iptal ettiği anlamına gelir. Bitcoin ASOPR son zamanlarda 1 seviyesi civarında konsolidasyona giriyor. Ancak, Bitcoin ASOPR’nin son zamanlarda sürekli olarak kayıp bölgesinin biraz içinde kaldığı gözlemleniyor.

Kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin SOPR’ü, kripto paralarını 155 günden daha az bir süredir tutan yatırımcıları ifade ediyor. Bu yatırımcılar için Bitcoin SOPR kar bölgesine girdiğinde fiyatta bir miktar yükseliş yaşandı.

Ancak, genel piyasa değerine benzer şekilde, kısa vadeli Bitcoin sahiplerinin SOPR’ü de son zamanlarda kırmızı bölgenin içinde yer alıyor. Bu durum, bu sahiplerin sektörün geri kalanından daha fazla zarar kaydettiği anlamına geliyor.

Son olarak, gösterge şu anda bir kez daha başa baş noktasında bulunuyor. Bu yeniden test, bir kırılma bulunmuş gibi takip edilmesi gereken bir test olabilir ve ardından bir yükseliş eğilimi gelebilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) İçin ChatGPT’den Yüksek Tahmin

Sonraki Haber

Ethereum Tabanlı DEX’lerde Milyarlarca Dolarlık Sahte Ticaret İddiası

İlgili Haberler