Bitcoin’de Kısa Vadeli Dönüş Sinyali: BTC Fiyatı Yükselişe Geçecek Mi?

İlayda Peker

Bitcoin fiyatı 52.000 dolara kadar yükseliş yaşadıktan sonra yeni bir düşüş grafiği başlattı. Lider kripto para birimi yazının kaleme alındığı an itibari 46.900 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve piyasa kırmızı. Ancak analistler bunun bir geriye dönüş sinyali olabileceğini düşünüyor.

Alım Baskısı Gelebilir

Elde edilen bilgilere göre şu anda kripto para borsalarındaki işlem hacimleri oldukça düşük seviyelerde. Muhtemelen bu durum şu anda bir tatil döneminde olmamızdan kaynaklanıyor. Buna ek olarak BTC fiyatı dün 46.000 dolar altına geriledikten sonra yeniden 47.000 dolara kadar yükselmeyi başarı. Ancak az önce de belirttiğimiz gibi hacimlerin düşük olması analistlerin akıllarında soru işareti oluşmasına sebep oluyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’de 3 gündür yaşanan düşüş sonrasında bazı analistler bir alım baskısının gelebileceğini ve fiyatın gerilemesinin bir fırsat olarak değerlendirileceğini ifade ediyor.

Analistlerin açıklamalarına göre Bitcoin, TD Sequential modeline göre yeni bir kısa vadeli dönüş sinyali veriyor olabilir. Yani Bitcoin’de kısa vadede bir yukarı hamle görülebilir. Analistlere göre bu düşüş sonrasında BTC 2 haftalık bir toparlanma sürecine girebilir.

Bunlara ek olarak Santiment yaptığı açıklamalarda, “Bitcoin 46 bin ila 48 bin dolar aralığını sürdürürken, artan bir adres etkinliği eğilimi görüyoruz. 28 Aralık, 4 haftanın en yüksek adres etkinliği oldu ve DAA/fiyat oranındaki bu yüksek artışlar tarihsel olarak fiyat artışlarıyla bağlantılı” sözlerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı şu anda 47.000 dolarlık direnci kırmak için mücadele veriyor ve 46.900 bandında işlem görüyor. Eğer analistlerin beklentileri doğrultusunda hamleler gerçekleşirse ilk olarak 47.000 dolar ve ardından 50.000 dolarlık önemli seviyeler kırılabilir. Yükselişin kalıcı olabilmesi için ise 53.000 dolarlık ana direncin kırılması gerekecek.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Frax Share, Swipe ve Gnosis Yükselişe Geçti! Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Sonraki Haber

2,2 Milyon Dolarlık NFT Çalındı, OpenSea NFT’leri Dondurdu!

İlgili Haberler